Doğru yaptığımızı sandığımız yanlışlar

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Hemen derhal her vakit tertemiz tek bilgi ile hayatımıza istikamet vermeye çalışıyoruz. İşte bunlardan biri de sağlığımıza zarar veren alışkanlıklarımız. Hiç bilmeden yaptığımız bu alışkanlıklar, ilerleyen dönemlerde sağlık açısından oldukça güç günler geçirmemize neden olabilir. Uzmanlara göre insan sağlığına zarar veren alışkanlıkların sayısı şimdilik 7. Diş fırçalamak, plastik kap, meyve suyu içmek ve Hem de parfüm kullanmak bu zarar veren alışkanlıkların başında geliyor.

ZARAR VEREN ALIŞKANLIKLAR

Günlük yaşantımızda biz farkında olmasak da her vakit yaptığımız Bir takım alışkanlıkları ve onların verdiği zararları uzman olanlar şöyle sıralıyor:

HAPŞIRIĞI TUTMAK

Hapşırırken isteyerek veyahut istemeyerek bunun için engel olmak, beynimize giden damarlarda hatri sayilir büyüklükte tek basınç oluşturuyor. bu yüzden baş ağrısı, damarların zarar görmesi, duyma problemleri mevzubahis olabiliyor.

Doğru yaptığımızı sandığımız yanlışlar

PARFÜM KULLANMAK

Parfümler çeşitli kimyasallar içerdiği amaciyla çok fazla kullanmak; alerjik reaksiyonlara neden olabilir, astımı olanlar amaciyla perişan tek etki yaratabilir. Cilde sıkılan parfümler, ciltte ve gözlerde alerjik tepkiler oluşmasına neden olabilir.

Doğru yaptığımızı sandığımız yanlışlar

YİYECEKLERİ PLASTİK KAPLARDA SAKLAMAK

Bazı plastik kutular özellikle de kalitesiz olanlar, esnekliklerini savunmak amaciyla zarar veren kimyasallar içeriyor. Bu kimyasal bileşenler, kutunun içinde uzunca süre duran yiyeceğe de geçebilir. Plastik kapları kullanmak adina cam veyahut seramikten yapılmış kutuları kullanmak dahada sıhhatli olabilir.

Doğru yaptığımızı sandığımız yanlışlar

SIKLIKLA ANTİBAKTERİYEL SABUN KULLANMAK

Cildimizde biz göremesek de zarar veren mikroorganizmalar olduğu civarindan faydalı mikroorganizmalar da bulunuyor. Bu faydalı bakteriler, zarar veren bakterilerin üremesini önler. Çok sık antibakteriyel sabun kullanmak ise zarar veren bakterileri yok ettiği benzeri faydalı olanları da yok ettiğinden iyi değildir.

Doğru yaptığımızı sandığımız yanlışlar

ÇOK çok MEYVE SUYU TÜKETMEK

Normalde tek veyahut iki portakalı dolaysiz olarak tükettiğimizde doygunluk hissi veriyor. ama çok sayida portakal sıkılarak elde edilen meyve sularını tükettiğimizde doygunluk hissi vermez. Bu da vücudumuza çok fazla şeker almamız mananına istikbal ve sıhhatli değildir.

Doğru yaptığımızı sandığımız yanlışlar

SIKI PANTOLON GİYMEK

Çoğumuz şık veyahut moda olduğundan sıkı pantolon giymeyi seçenek ediyoruz. ama sıkı pantolon giymek sinirleri ve damarları çok fazla sıkıştırdığından sağlığımız amaciyla zarar veren olabilir.

Doğru yaptığımızı sandığımız yanlışlar

YEMEK YEDİKTEN derhal ardindan DİŞLERİ FIRÇALAMAK

Yemekten ardindan dişleri fırçalamanın dişler amaciyla mühim olsa da; yedikten derhal ardindan fırçalamanın sıhhatli olmadığı alana çıktı. Nedeni ise dişlerin üzerinde biriken asit tabakası fırçalamayla dişlerin dentin tabakasına işleyip zarar verebiliyor. bu sebeple dişleri yemekten asgari yarım saat ardindan fırçalamak dahada sıhhatli oluyor.

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } .catNw .nwItem h2 a{ width:98%!important; }

Benzer Haberler

Leave a Comment