Sağlık 

Türk kadın patolog dünyada en etkin 100 isim arasında

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

ABD’nin, patoloji bilimini ele alan, alanında prestijli dergilerinden The Pathologist, bu sene de “Dünya Patolojisinde En faal 100 İsmi” (The Pathologist’s Power List 2018) listesini yayınladı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Meram Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Pembe Oltulu, listede tek Türk bilim insanı olarak yer aldı.

Pembe Oltulu, The Pathologist dergisinden kendisine atılan maille bu haberi aldığını belirtti.

“MESAJI OKUDUĞUMDA ÇOK ŞAŞIRDIM VE mutluluk dolu OLDUM”

Maili okuduğunda çok şaşırdığını ve mutluluk dolu olduğunu belirten Oltulu, şunları kaydetti:

“Bu mühim mecmuada yer almam şöyle oldu; ulusal, beynelmilel Bir takım meslektaşlarımızla 5 senedir twitter, facebook benzeri yasamsal medya araçları üzerinden patoloji eğitimine katkı yapmaya çalışıyoruz. Alanında faal hocalarımızdan birebir eğitim almak istersek bulundukları yerlere gitmemiz gerekiyor. özellikle vatan dışı deneyimler amaciyla ağırbaşlı tek Parasal külfet var, dil problemi var. Çoğu kişi bu hocalarımızın yanına gidemiyor. Bu alanında faal isimlerin yasamsal medya üzerinden mühim verileri ve tecrübelerini paylaştıklarını ayrım ettim. derhal katıldım ve Bir hayli patoloğun bu alanda olduğunu gördüm. Öğrendiğim herşeyi hayat genelindeki başka meslektaşlarımla paylaşmaya başladım. 5 senedir bu alanda etkin olarak yer alıyorum. Ülkemizden de Bir hayli bilim insanı bu çalışmaları takip ediyor. Bu sayede dünyaca faal hocaların paylaştıkları mühim ipuçlarını hemide öğreniyoruz, öğrendiğimiz noktaları da dünyanın her yerinden meslektaşlarımızla paylaşıyoruz.”

Türk kadın patolog yeryüzünde en faal 100 ad arasında VİDEO

“TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETMEK GURUR VERİCİ”

Dünyanın her yerinden meslektaşlarında kendilerine ve paylaşımlarına tek güven oluştuğunu da ifade eden Oltulu, mühim kongrelerden mühim ipuçlarını tekrar başka patologlarla birlikte yasamsal medya üzerinden paylaştıklarını bildirdi.

Oltulu, The Pathologist’in “Dünya Patolojisinde En faal 100 İsmi” listesini hazırlayan ABD’li meslektaşının, yasamsal medyadaki bu eğitim faaliyetlerinin farkettiğini vurgulayarak, “Patolojiye beynelmilel planda eğitim alanında yaptığımız katkılar doğrultusunda bizi de bu listeye dahil etmişler. Türkiye’den bunun benzeri tek listenin içinde yer almak benim amaciyla çok gurur verici. tanım edilemez tek his.” ifadelerini kullandı.

Pembe Oltulu, dünyanın her yerinden ve Türkiye’den mühim bilim insanlarının kendisini kutlama ettiğini ve bu başarıyla gurur duyduğunu aktardı.

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } .catNw .nwItem h2 a{ width:98%!important; }

Benzer Haberler

Leave a Comment