Gündem 

Zirveden inmeyecek gibi

Leaf, 2018 seneninde gösterdiği satış performansıyla Avrupa’nın en çok satan elektrikli aracı unvanını korudu. sene evvel sekiz ayında Avrupa genelinde 26 binlik satış performansına ulaşan Nissan Leaf, Norveç’te başka bütün oto marka ve modellerini arkada bırakarak aynı zamanda Norveç’in en çok satan binek otomobili olarak da mühim tek başarıya imzasini attı.

Avrupa yollarında dolaşan 26 bin tertemiz Nissan Leaf, elektrikli arabaya geçiş sürecine öncülük ediyor. Nissan’ın ödüllü modeli LEAF 2018 yılının evvel 8 ayında Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili oldu. Avrupa genelinde her 10 dakikada tek adet Nissan Leaf satıldı. tertemiz Leaf; Avusturya, Fransa, Almanya, Hollanda, Portekiz ve İspanya benzeri mühim pazarlar da dahil olmak üzere Avrupa genelinde satışlarını artırdı. Yalnızca elektrikli oto pazarını domine etmekle kalmayan tertemiz otomobil, Norveç’te bütün elektrikli ve içten yanmalı motora sahip otomobilleri arkada bırakarak 2018 yılının en çok satan otomobili oldu.

1539852631_426220859_new_nissan_leaf

Leaf, Yalnızca perakende satışlarıyla değil müessesesel satışlarda da öne çıkıyor. sene evvel sekiz ayında Avrupa genelinde perakende satışların yanı sıra ticari işletmeler ve filolara satışı da artış gösterdi. sene evvel sekiz ayında Avrupa genelinde 8 bin adet Nissan Leaf, müessesesel işletmelere ve filolara teslim edildi.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in nihayet kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Leave a Comment