Böylesi Ancak Filmlerde Olur! Ustası Babası, Patronu Abisi Çıktı

Adana’da evli ve üç bebek babası 54 yaşında olan Faruk Ünal, yaptırdığı DNA testiyle yıllarca komşusu ve ustası bildiği kişinin babası, 26 sene çalışıp emekliye ayrıldığı iş yeri sahibinin de ağabeyi olduğunu öğrendi.

Yüreğir kazasi Akıncılar Mahallesi’nde 57 sene evvel evli ve üç çocuğu var olan Ayşe Çelik, S.N. isimli kişinin evine kocasıyla birlikte kiracı olarak geldi. İddiaya göre, Çelik aynı zamanda gönlünü evli ve 6 çocuğu var olan ev sahibi S.N.’ye kaptırdı. Çift yasak aşk yaşamaya başladı. Bu arada, Çelik’in arka arda iki bay çocuğu dünyaya geldi. Çocuklar olduktan ardindan Ayşe Çelik’in kocası Ömer Ünal çıkan dedikodular hasebiyle eşini ve çocuklarını terk etti. Ayşe Çelik 55 çocuğuyla tek başına kaldı. Bu arada, çocuklara ev sahibi S.N. tek baba benzeri kol kanat gerdi. İnşaat malzemeleri satan S.N. Çelik’in çocukları Faruk Ünal (54) ve diğerlerini iş yerinde çalıştırıp sahip çıktı. S.N. tek vakit ardindan da Faruk Ünal’a R.N.’nin fabrikasında 1987 seneninde işe girdirdi. S.N. 2005 seneninde hayatını kaybederek Ali Hocalı kabirliğinde toprağa verildi.

“ANNEM VE BABANIZ AŞK YAŞAMIŞ”

Faruk Ünal da hayatı süresince hep yanlarında var olan S.N.’nin hayatını kaybetmesine çok üzüldü. Ünal’ın annesi de 2011 seneninde hayatını kaybetti. Annesi hayatını kaybettikten ardindan Ünal’a çevredeki ihtiyar vatandaşlar “Annen ve S.N. aşk yaşadı siz de ondan ardindan dünyaya geldiniz bu adamın çocuğu olabilirsiniz bunu tek araştırın” dedi. Duyduklarını evvel başlarda Bir hayli önemsemeyen Ünal, dahada ardindan patronu olduğu kişiye “S.N. bizim de babamız olabilmektedir annem ve babanız aşk yaşamış” dedi.

“SİZİN BABANIZ OLABİLİR”

Bu vaziyete patronu inanmadı, bunun benzeri tek şey olmayacağını söyledi. Faruk Ünal 2013 seneninde çalıştığı yerden çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli oldu. Kimlikte ismi yazan babasını hiç görmeyen Ünal, baba hasretiyle yanarken mahalledeki komşuları, “Sizin babanız S.N. olabilir” demeye ayni ritimde devam etti. Faruk Ünal, bu konuyla alakali gerçeği öğrenmek amaciyla S.N.’nin ailesini ve Daha önceki patronunu sıkıştırmaya ayni ritimde devam edince N. serisinin en minik erkek çocuğu F.N. DNA testi yaptırmaya karar verdi. Ünal ve F.N.’den alınan kan örnekleri hususi tek hastaneye verildi. sağlık kurumu de örnekleri test amaciyla İngiltere’ye gönderdi. tek vakit ardindan gelen rapor, Ünal ve F.N.’nin yüzde 99.86 kardeş olduğunu gösteriyordu.

USTASI BABASI, PATRONU AĞABEYİ ÇIKTI

DNA neticeninde Ünal 54 sene ardindan ustasının babası olduğunu, patronunun ise ağabeyi olduğunu öğrendi. ama N. ailesi DNA testine karşın bu neticenin doğru olmadığını, babalarından tek misal alınarak test yapılması gerektiğini belirtti. Ünal, her şeyin ortada olduğunu iletti ama aileyi tek türlü inandirma edemedi. Ünal, bunun üstüne aile mahkemesine başvurarak “soy bağının değiştirilmesi, ve babasından doğan hakların verilmesini” istek etti. Ünal, DNA testi istikbal gelmez baba hasretini dindirmek amaciyla kabre gitti. Babasının kabir taşını sevip, kabiri sulayarak dua etti.

Ünal, 54 sene bildiği her şeyin yalan olduğunu söyleyerek, “Annem ile babam arasında tek münasebet başlamış Zati bunu biz öğreneli iki sene oldu çünkü bizden hep saklamışlar. 1970’li senelerde babamızın inşaat malzemeleri satan tek yeri vardı ve biz yanında çalışırdık ama baba olarak bilmiyorduk. Aynı hanede oturduğumuz amaciyla okuldan ardindan yanında çalışırdık Başka bir deyişle elimizden meblağ bizi buraya getirirdi. Meğerse babamızmış haberimiz yokmuş bunu yıllar ardindan öğrendik. dahada ardindan babamızın birinci hanımından olma ve cıvata iş yeri var olan erkek çocuğunun yanına beni işe girdirdi. 1987 seneninde oraya girdim 2013 seneninde çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli oldum meğerse bu çalıştığım yer de ağabeyiminmiş” dedi.

“RAZIYSANIZ BABAMIZI KABİRDEN ÇIKARALIM”

Babasının ölümüne çok üzüldüğünü laf eden Faruk Ünal şöyle ayni ritimde devam etti: “Sevdiğimiz tek insandı bize çok iyi davranırdı. Mahallenin yaşlıları da Diye konuştu ki ‘Ustanın baban olma olasılık var sen bunlardan biriyle DNA test yaptır’ dedi. Babamın evvel hanımından var olan ailenin en minik çocuğuyla da birlikte büyüdüğümüz amaciyla DNA amaciyla ‘ben veririm gidelim test yaptıralım’ dedi. tek laboratuvara gittik test yaptırdık ve 20 vakit ardindan neticeler elimize erişti yüzde 99 kardeş çıktık. Tarifi imkansız tek şekilde hemide üzüldüm hemide sevindim. Zira tek hayat gitti ailenin en küçüğüyüm ve yaşım 54 babamı tertemiz buluyorum var mı bunun benzeri tek şey. vaktinde tek annenin ve babanın yapmış olduğu hatali mı desem birbirlerini sevmişler mi diyeyim ama bize yıllarca baba hasreti çektirdi. Kimlikteki insan babamız değil 1974 seneninde can vermiş bendeniz 1964 seneninde doğmuşum göstermedi annemiz bize ama o adamın üstüne yazmışlar bizi. Bırakıp gitmiş erkek da Zati başka biriyle evliymiş. Biz babamızın yanında çalışıp erkek çocuğunun da yanında çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli olana civarindan ne ağabeyimizin olduğunu ne de kendisinin babamız olduğunu bilmiyorduk. Karşı taraf Daha inanmıyor babadan testi alalım diyorlar. Babamız 2005 seneninde vefat etti Ali Hocalı köyüne defnettiler ve gerekirse kabrini açtırıp baba ile sizin aranızda DNA testini yapalım dediler. Biz de siz 8 kardeşsiniz sizinle yapalım dedik birinizle yaptık kardeş çıktık hepinizle yapalım yazıktır kabrini açmayalım dedik, ‘hayır baba ile yapılsın’ dediler. Sonrasında dedik ki, siz babamızı çıkarmaya razıysanız tamam çıkaralım. Kabir açtırıp tekrar tek test yaptırmayı düşünüyorlar ama biz kendisinin kardeşleriyle yüzde surat çıktığımıza göre babam S.N.”

“TARİFİ İMKANSIZ BURUK SEVİNÇ YAŞIYORUM”

Ünal, tarifi imkansız buruk mutluluk yaşadığını ifade ederek, “54 sene ardindan babamın kim olduğunu buluyorum ve üç Erkek çocuğum var onlar da dedesinin kim olduğunu öğrendiler. Anneme de kızmamak mümkün değil tek bebek doğurmuşsun olabilmektedir karşı tarafı da sevebilirsin hepimizin geçmişte yanlışları olabilmektedir ama insan çocuğunu hakikat babasından saklamamalıydı. Artık bunu kime söyleyeceğiz annemiz 2011 seneninde vefat etti babamız ise 2005’de vefat etti Başka bir deyişle içimizde beslediğimiz baba sevgisini yıllar ardindan DNA neticenine göre öğrendik. Sevincimiz sonsuz ama buruk tek mutluluk çünkü anneyi ve babayı kaybettikten ardindan öğrenebildik” diye konuştu.

“MAHKEME neticesi YETERLİ BULMAZSA BABADAN ÖRNEK ALINACAK”

Avukat İsa Ayanoğlu ise DNA sonucundan emin olduktan ardindan aile mahkemesine tek dava açtıklarını anlatarak, “Bu dava soy bağının düzeltilmesiyle alakalı. Bu dava neticelenmeden Daha önlem istemli olarak kalıt payının denkleştirilmesiyle alakalı da ayrı tek dava zamani başlattık o da şu anda görülüyor. Bu dava içinde mahkeme var olarak vermiş olduğumuz DNA testini yeteri civarindan görür ise tertemiz tek test yaptırma istikametine gitmeyecek. eğer yeteri civarindan görülmez ise o vakit belki kabirden tek misal alınarak veyahut kardeşlerinden tek misal alınarak bunların karşılaştırılması suretiyle öz kardeşi olup olmadıklarını veyahut rahmetli S.N.’nin çocuğu olup olmadığını tespit edecek. Ondan ardindan Zati nüfus kaydının düzeltilmesi ve sonrasında başka yasal kalıt haklarından faydalanmasıyla alakalı tek asama gündeme gelecek” dedi.

Benzer Haberler

Leave a Comment