Ünlü İş Adamı Mustafa Boydak’ın Eşine FETÖ’den 7,5 Yıl Hapis Cezası Verildi

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ‘örgüt üyesi’ olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan, Kayseri endüstri Odası (KAYSO) Daha önceki Başkanı ve Boydak Holding Daha önceki yöneticilerinden Mustafa Boydak’ın eşi Müjgan Boydak, 7 sene 6 ay mapus cezasına çarptırıldı.

SUÇLAMALARI onay ETMEDİ

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında başka tek davada tutuksuz yargılanan ve geçen 12 Temmuz’da 7,5 sene mapus cezası alan Boydak Holding Daha önceki yöneticilerinden Mustafa Boydak’ın eşi ev kadını Müjgan Boydak hakkında, ‘silahlı pkk terör örgütüne üye’ olmak suçundan açılan davanın dördüncü duruşması görüldü. Kayseri 4’üncü Ağır karar Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz maznun Müjgan Boydak ile avukatları hazır bulundu. ‘Örgüt üyesi’ olduğu iddiasıyla nihayet sefer hakim karşısına çıkan FETÖ şüphelisi ev kadını Boydak, üstüne atılan suçlamaları reddederek, beraatını istedi.

SAVCI: ÖRGÜT İÇİNDE ABLA KONUMUNDA

Duruşma savcısı; tek evvelki davada verdiği mütalaayı tekrarlayarak, FETÖ şüphelisi Müjgan Boydak’ın, mahkemede dinlenen ‘Ali Dağı ve Yeşilırmak’ kod isimli saklı tanıkların ifadeleri, teşkilat içinde mesuliyet sahibi var olan kişilerden olduğu ve ‘abla’ konumunda yer aldığı, teşkilat içinde faal olduğu, teşkilat yerine kazanç bazli yardımlar topladığı, KHK ile kapatılan Melikşah Üniversitesi’ne 50 bin Lira havale gönderdiği, vatan dışı giriş ve çıkış kayıtlarının Hacı ve Mustafa Boydak dahil Şehirde bulunan Bir takım FETÖ şüphelileri ile çakıştığı, teşkilat içinde etkin oyun aldığı, teşkilat azaları ile bağlantı seklinde olup, gizliliğe riayet ettiği iddialarıyla ‘örgüt üyeliği’ suçundan cezalandırılmasını istedi. nihayet sözü suallen Müjgan Boydak, “Savunmalarımı tekrar ediyorum. Beraatimi istiyorum” dedi.

Müjgan Boydak

HEYET, TUTUKSUZLUK HALİNİN DEVAMINA karar VERDİ

Mahkeme heyeti yapılan yargılama neticesi tutuksuz maznun Mujgan Boydak’ı, ‘Silahli pkk terör örgütü üyeliği’ suçundan 7 sene 6 ay mapus cezasına çarptırdı. Heyet, Istinaf ve Yargıtay zamani göz önüne alınarak, tutuksuzluk halinin devamına ve karar kesinleşince civarindan vatan dışı çıkış yasağının devamına karar verdi.

Benzer Haberler

Leave a Comment