Metro metrobüs saat kaça kadar açık? Yılbaşında otobüslerin sefer saatleri…

İstanbul’da 31 Aralık yılbaşı bugünü metro ve metrobüs saat kaça civarindan açık heyecan konusu oldu. Yılbaşı gecesini sevdikleriyle geçirmek istek eden vatandaşlar İETT otobüs seferlerinin saat kaça civarindan süreceğini araştırıyor. Peki metrobüs, otobüs ve metro seferleri 31 Aralık Pazartesi bugünü saat kaça civarindan yapılacak?

İstanbul’da yılbaşı gecesi çok sayıda yurttaş etkinlikler amaciyla dışarıda olacak. Yılbaşı gecesine kısa tek vakit kala İstanbul’da metro saat kaça civarindan açık sualine cevap arayan vatandaşlar metro, metrobüs ve otobüsleri sefer saatlerini heyecan ediyor. İstanbul’da metrobüs 24 saat süresince seferlerine ayni ritimde devam ediyordu, ama metrobüs amaciyla de yılbaşı düzenlemesi geldi. Metro ise nihayet sefer saati ise 00:00’a civarindan yapılıyordu. Peki, İstnabul’da 31 Aralık metro metrobüs saat kaça civarindan açık?

METRO KAÇA civarindan AÇIK?

Metro İstanbul’un kent genelindeki bütün hatları ve Marmaray gece 02.00’a civarindan çalışacak. Şehir Hatları’na bağlı vapurlar da ek sefer düzenleyecek. Kadıköy-Karaköy hattında karşılıklı seferler 01.00’a civarindan ayni ritimde devam edecek. Beşiktaş-Kadıköy hattında Beşiktaş İskele’den nihayet vapur saat 23.45’te, Kadıköy İskele’den ise nihayet vapur saat 23.15’te kalkacak. Eminönü-Kadıköy hattında Eminönü İskele’den nihayet vapur saat 22.30’da, Kadıköy İskele’den de saat 22.00’da devinim edecek.

METROBÜS VE OTOBÜS İÇİN ek SEFER

İstanbulluların ulaşımda mesele yaşamaması amaciyla İETT, yılbaşı gecesi sabaha civarindan ek seferler düzenleyecek. Metrobüs dahil toplaminda 20 Hem de 127 araç ve 665 ek sefer konuldu. Vatandaşlar, ek sefer yapacak otobüs hatları ve hatların sefer saatlerine ait ayrıntılı bilgiye www.iett.istanbul adresinden veyahut “MOBİETT” uygulamasından ulaşabilecek.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Leave a Comment