Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Fenerbahçemiz İçin Her Şey Çok Daha Güzel Olacak

Ali Koç, kulübün resmi yayın organlarından Fenerbahçe Dergisinde yayımlanan başyazısında sarı-lacivertlilere seslendi. Koç’un yazısı şu şekilde:

“Sevgili Fenerbahçeliler; Acısıyla tatlısıyla tek senesi dahada arkada bıraktık. 2018 senesi Fenerbahçemiz açısından çok mühim gelişmeleri ve değişiklikleri beraberinde getirdi. Haziran ayında gerçekleştirdiğimiz Seçimli alışılmış olan genel Kurulumuzda, şahsıma ve yönetim heyeti üyesi arkadaşlarıma gösterdiğiniz yoğun teveccühle göreve başladık. Desteklerinizle başladığımız görevimizin evvel altı aylık döneminde; sportif, idari, mali ve finansal konulardaki yapısal değişikliklerin evvel adımlarını gerçekleştirdik. Kulübümüzün bütün dinamiklerinde yapılanma süreçleri ayni ritimde devam ederken, Futbol A Takımımızın üst üstüne aldığı perişan neticeler hepimizi derinden üzdü.

“TARAFTARLAR, GELECEĞİMİZİN TEMİNATI OLACAKTIR”

Taraftarlarımızın gösterdiği yoğun ilgiye karşılık takımımızın lig sıralamasında bulunduğu yerin hiçbir şekilde onay edilebilir tek yanı yoktur. Yeri gelmişken burada taraftarlarımıza hususi tek teşekkürü dile getirmek istiyorum. Sezonun evvel yarısına bakıldığında; maçlarımızda 35 bin 801 taraftar ortalaması ile desteklerini gösteren taraftarlarımızla evvel yarının en çok seyirci ortalamasına sahip takımı Fenerbahçemiz oldu. Taraftarlarımızın bu çok aidiyeti ve inancı, bu Yorucu süreçte göstermiş oldukları sabır ve inanç geleceğimizin en mühim teminatı olacaktır.

“TAKIMDA müspet DEĞİŞİKLİKLER OLDUĞUNU GÖZLEMLİYORUZ”

Hepinizin bildiği üzere Futbol A Takımımızın teknik patronu olarak sezona başladığımız Phillip Cocu ile şartların planladığımız şekilde olgunlaşamaması hasebiyle yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Ersun Yanal Hocamızı futbol takımımızın teknik patronu olarak göreve getirdik. Bu tertemiz görevlendirme sonrasında Futbol A Takımımızda müspet istikamette farklıklar olduğunu gözlemliyoruz. Hocamız Ersun Yanal liderliğinde takımımızın 2018-2019 Lefter Küçükandonyadis sezonu 2. yarısında hepimizi çok dahada hoşnut edecek neticelere imzasini atacağına inancımız tamdır.

“OBRADOVİC’İ KUTLUYORUM”

tek istikametten Takımımız Ersun Yanal liderliğinde sezonun 2. yarısı amaciyla hazırlıklara Antalya kampında başlarken bizler de yönetim heyeti olarak dönem arası çalışmalarımıza ayni ritimde devam ediyoruz. Amacımız, 2018-2019 sezonunun 2. yarı nokta tablosunda takımımızın ligi en üst sıralarda bitirmesini sağlamak ve 2019-2020 sezonlarinda da ligimizi domine edecek Fenerbahçemiz amaciyla İhtiyaç duyulan adımları şimdiden atabilmek. Fenerbahçe Beko bay Basketbol Takımımız, tarihin en iyi başlangıcını yaptığı bu sezonda aldığı sonuçlarla göğsümüzü kabartmaya ve bizleri gururlandırmaya ayni ritimde devam ediyor. Sezona çok iyi başlayan koçumuz Zeljko Obradovic ve öğrencilerini başarılarından dolayı kutluyor ve onlara sonsuz teşekkürlerimi ifade ediyorum.

“SPONSORLUK ANLAŞMALARI çogalarak ayni ritimde devam EDECEK”

Camiamıza yaşattıkları, sürdürülebilir başarının en iyi örneğini teşkil etmektedir. Basketbol takımımızın başarılı yürüyüşünde onlara yollar arkadaşlığı yapacak tertemiz iş ortağımız Beko oldu. global iki markanın bu mühim işbirliğinin de her iki taraf amaciyla hayırlı olmasını diliyorum. 2018 yılının nihayet üç aylık döneminde çeşitli markalarla sponsorluk anlaşmalarını imzalayarak kulübümüze mühim gelirler elde ettik. görev süremizin evvel 6 ayında gerçekleştirdiğimiz bu sponsorluk anlaşmaları tek sonraki dönemlerde çogalarak ayni ritimde devam edecektir. Fenerbahçemiz şu anda dogruluk ettiği şekilde; futbol, basketbol, voleybol alanlarında en çok sponsorluk gelirlerine sahip Türk takımı oldu. Buradan finansal manada içinden geçmekte olduğumuz bu Yorucu dönemde kulübümüze destek olan, bu yolda yanımızda var olan bütün iş ortaklarımıza tek sefer dahada teşekkür ediyorum.

“SOSYAL mesuliyet PROJELERİNE ÇOK ÖNEM VERDİK”

Göreve geldiğimiz 6 aylık dönemde Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, içinde bulunduğu topluma Yalnızca sportif değil Bir hayli manada katkı sağlaması misyonuyla yasamsal mesuliyet projelerine de çok önem verdik. Sahip olduğumuz bu bilinçle stadımızda, salonumuzda hususi misafirlerimizi ağırladık. Bize başvuruda bulunan okulları, her hafta takım otobüsümüzle stadımıza getirdik ve öğrencileri Fenerbahçemizin tarihi ile buluşturduk. Yaptığımız sponsorluk anlaşmalarının hikayelerini de yasamsal mesuliyet bilinci ve odağıyla gerçekleştirdik. Futbol A Takımımızın kol sponsoru var olan Tüpraş ile Birleşmiş Milletler Kadın Birimi tarafından “toplumsal cinsiyet eşitliği” ile alakalı farkındalık yaratmak amaciyla yasama geçirilen He For She projesinin tek paydaşı olduk.

“KULÜP İKİ PROJEYE ÇOK ÖNEM VERİYOR”

Fenerbahçe ile Beko arasında gerçekleştirilen basketbol sponsorluğumuzda da tekrar çok mühim tek yasamsal mesuliyet projesini yasama geçiriyoruz. Beko’nun Eat Like A Pro (Şampiyonlar benzeri Beslen) projesinin elçilerinden birisi var olan Fenerbahçe Beko bay Basketbol Takımımız, ülkemizin toy nesillerinin geleceği amaciyla nasıl beslenmeleri gerektiği ile alakalı eğitici faaliyetlerde bulunacak. takim olarak her iki projeye de çok önem veriyor, siz taraftarlarımızdan da Fenerbahçemizin sahip olduğu misyon ve vizyon doğrultusunda bu mühim projelere destek vermenizi, bu adımlarımızı sahiplenmenizi ehemmiyetle rica ediyoruz.

“HER ŞEY ÇOK dahada GÜZEL OLACAK”

Geçtiğimiz ay kulübümüzün web sitesini de yeniledik. Çağın gereklerine ahenk gösteren modern tek altyapı ile hazırlanan sitemiz, tek müddetliğine beta yayını ile size sunulacak. Sizlerden istikbal yorum ve katkıların derhal peşinden nihayet haline getirilecek tertemiz sitemiz artık resmen yayın hayatına başlayacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Göreve gelişimizin derhal peşinden kulübümüzün çatısı altında gerçekleştirdiğimiz yoğun mesai ile tek senesi arkada bırakıp tertemiz seneye hep birlikte selam dedik. Birlik ve beraberlikle kenetlenen camiamızın sonsuz desteği ile zorlukları aşıp bütün branşlarımızda muvaffakiyet amaciyla çalışacağımız bu tertemiz yılda, Fenerbahçemiz amaciyla her şey çok dahada iyi olacak. hatri sayilir büyüklükte Fenerbahçe Ailemizin bütün bireylerinin tertemiz yılını en içten dileklerimle kutluyor; ülkemiz ve camiamız amaciyla sağlık, mutluluk, huzur dolu, barış ve kardeşliğin ön planda olduğu tek sene olmasını temenni ediyorum.”

Kaynak: DHA

Leave a Comment