CHP’nin Ankara Adayı Mansur Yavaş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması: Ankara’nın Hayrına Olacak İşe Hayır Demez

cumhuriyet milletçe partisi ve İYİ Parti’nin Ankara amaciyla müsterek adayı var olan Mansur Yavaş, adaylık sürecinde yaşananları anlatırken CHP’den gelen milletvekilliği önerinini neden onay etmediğini açıkladı. Yavaş adaylık sürecinde yaşananlarla alakalı olarak, “Bir sefer CHP’den aday oldum. dahada evvel de MHP’den aday oldum. Kalkıp AK Parti veyahut İYİ Parti’den aday olmam, ‘her partiden aday oluyor algısı’ beni incitirdi. İki siyasi parti başkanlarına teşekkür ediyorum. Bizim hitap ettiğimiz tek dilimiz var. Hangi partiden olursa olsun onların görüşüne saygı duyuyorsanız, seçenek konusu oluyorsunuz. Neticede Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı mühim makam. Sayın Akşener’i de ziyaret ettim. Sağolsun tamamıyla destek oluyor. bu konuyla alakali tek mesele yok” ifadelerini kullandı.

“SAYIN KILIÇDAROĞLU BANA MİLLETVEKİLLİĞİ TEKLİFİNDE BULUNDU”

Mansur Yavaş CHP’nin kendisine milletvekilliği önerininde bulunduğunu, “Geçen cumhuriyet milletçe partisi İl Başkanları toplantısında anlattım. bendeniz CHP’ye politika uygulamak amaciyla gitmemiştim. Bunu açık tek şekilde Sayın Kılıçdaroğlu, ‘Biz Mansur Yavaş’ı belediyeci kimliğiyle onay ettik’ dedi. dahada ardindan bendeniz seçilseydim, televizyonlarda laf vermiştim, istifa etmeyecektim. ama seçenek bitti, tek sürü ugras ettik, aradan vakit geçti, genel seçimler gelince sayın genel başkanımız milletvekilliği öneri etti. Kendisine teşekkür ettim, politika uygulamak isteseydim onay ederdim. tertemiz tablo alana çıkınca seçimler bitince hiç kimseye duyurmadan istifa ettim ben” sözleriyle dile getirdi.

Habertürk yayınında konuşan Mansur Yavaş’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

“MECLİS ÜYELERİ SÖZÜ VERİLDİ Ne yazık ki O SÖZ YERİNE GETİRİLMEDİ”

“Biz Meclis üyeliği isteginde bulunduğumuzda sayın genel başkandan, yönerge vermişti. Ne yazık ki hiçbirisi adina getirilmedi. Biz Haymana mitingindeyken de söylemiştim. O taleplerimiz adina getirilmedim. eğer ilçelerden bizim söylediğimiz meclis azaları yazılabilseydi dahada çok oy alabilirdik. Sayın Kılıçdaroğlu’na bunu da söylemiştik. Onun talimatları gereği ani çok kişi istifa etti.”

“BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDIM GÖKDELENLERE İZİN VERMEYECEKTİM”

“CHP’de politika çok farklı. Orada yurttaslar kendisinin görüşlerini dillendirebiliyorlar. Bunu başka partilerde göremiyoruz. Onlar da istiyorlar ki, CHP’nin içinden tek aday çıksaydı. Sayın Kılıçdaroğlu anket yaptırdığı vakit bunun benzeri tek yola başvurdu. bendeniz belediye başkanı olsaydım bu gökdelenler olmayacaktı Ankara’da. Her seçenek evet biz çıkalım haysiyetli mağlubiyetler alalım diyebilirsiniz ama var olan Ankara’ya oluyor.”

“MANSUR YAVAŞ’IN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDA YOLSUZLUK OLMUŞ MU?”

“Ben CHP’den 2014 seneninde aday oldum. Projelerimi anlattım. tek CHP’li ‘Mansur Yavaş’ın vaatleri içinde yasamsal demokrat anlayışımıza’ uymuyor demedi. Bizim de tek geçmişimiz var. Belediye başkanlığı yaptık. Bu süreçte Mansur Yavaş’la alakalı rastgele tek yolsuzluk iddiası var mı? Belediye başkanlığı yaparken insanlara nasıl davranmış. Bu özelliklere bakmak dahada doğru diye düşünüyorum.”

“ANKARA BELEDİYESİ’NDE ÇALIŞAN her biri BENİM MESAİ ARKADAŞIMDIR”

“İnsanlar seçildikten ardindan parti rozetini çıkarmalılar. İnsanlar karşısındakilerin ne olduğunu bilemez. Biz herkese hizmet etmek istiyoruz. Partizanlıktan çok çektik. Bize oy verenlere çok hizmet edeceğiz, vermeyenlere az hizmet edeceğiz anlayışının yeryüzünde karşılığı yok.İltimas, erkek kayırma insanın ruhuna yakışan şeyler değil. Şimdi belediye işçileri işten çıkarılacak mı? Ankara Belediyesi’nde insanlara diyorlar ki, ‘Mansur Yavaş seçilirse istikbal sizi işten atacak’. Biz şöyle bakarız, Ankara Belediyesi’nde çalışan her biri benim mesai arkadaşımdır.”

“ANKARA İŞÇİLERİNE MANSUR YAVAŞ SÖZÜ VEREBİLİRİM”

“Herkes ev bakıyor, bebek okutuyor. Baba çocuklarının kahramanı. Bunu kendime yakıştıramam. Emeğinin karşılığını veren her biri benim mesai arkadaşımdır. bendeniz onları ne zorlukla mitinge ne de maça götüreceğim.Yani bendeniz ‘Vallahi billahi çıkartmayacağım’ mı diyeceğim. Şunu söyleyebilirim, onlara Mansur Yavaş sözü verebilirim.”

“SAYIN ÖZHASEKİ’YLE eş KÖKENDEN DEĞİLİM O KADARINI SÖYLEYEYİM”

“35-40 senedir ulusalci Hareket’in içerisindeyim. Katiyen kimliğimi saklamadım. Sayın Özhaseki ile aynı kökenden değiliz o kadarını söyleyip, bitireyim ben.”

“KİMİ ERZURUMLU, KİMİ TUNCELİLİ, KİMİ ALEVİ DEDİ”

“Ankara’nın Çevreninden çok sayıdan gelen insan vardır. Çorum, Çankırı, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale’den gelen çok insan vardır Ankara’dan. Ankaralılık, Ankara’da yaşamaktır. benim düsünceme göre Ankara’da başkentlilik önemlidir. Komşu illerden gelen herkesi Ankaralı olarak onay ediyoruz, onlar da kendisi kendilerini öyle hissediyorlar. Bana tek türlü karar veremediler. Erzurumlu dendi, Tuncelili dendi, Alevi dendi. Sanki Alevi olmak perişan tek şeymiş gibi. bendeniz Ankaralıyım.Makedonyalı olsam ne olacak.”

“SEÇİMİ KAZANIRSAK yengi KAZANMAYACAĞIZ ORTADA DÜŞMAN YOK Kİ!”

“Seçimi bendeniz kazandım diyelim. Rövanş duygumuz yok. yengi kazanmış olmuyoruz. Düşman mı var karşımızda? Biz Yalnızca Ankara’yı dahada iyi yöneteceğiz diyoruz. Adaylar yarışacak, projeler yarışacak, bunun amaciyla demokrasiye sığmayan hareketlere girmenin hiç gereği yok.”

“BELEDİYE BAŞKANI İKEN SAYIN ERDOĞAN’I ÇİÇEKLE KARŞILADIM”

“Ben Beypazarı belediye başkanıyken sayın Erdoğan’ı çiçekle karşılamış birisiyim. elbette o hiyerarşi içinde muhtarından sayın Cumhurbaşkanına civarindan herkesle çalışacağız. Ankaralıları mutluluk dolu etmeye çalışacağız. İnşallah iyi tek münasebet kurulur ve iyi hizmet ederiz.”

“BEN eş vakitte İYİ PARTİ’NİN VE ANKARA’NIN DA ADAYIYIM”

“İl başkanları birbirleriyle görüşüyor. seçenek güvenliği ile alakalı neler yapabileceklerini konuşuyorlar. tek görev taksimi yapıyorlar. İYİ Parti ‘Mansur Yavaş bizim adayımız değil’ diye düşünmüyor. bendeniz aynı zamanda İYİ Parti’nin de adayıyım. Ankara’nın adayıyım. 5 milyon Ankaralıyı kucaklamaya geliyoruz. seçenek bittikten ardindan Ankara nefes alacak. Katiyen ve Katiyen hükümetle, muhtarlarla, rakipleriyle dövüş eden birisi değilim. Seçimi kazandığınız andan bu yana yapacağınız işlere yoğunlaşacaksınız.”

“ANKARA ÇEVRE İLÇELERİNDE İYİ PARTİ ADAY AĞIRLIĞI OLABİLİR”

bendeniz hangi kazada hangi adayın dahada çok oy alabileceği ile alakalı laf hakkı alabilirim. bendeniz sanki Ankara’nın çevre ilçelerinde İYİ Parti’nin ağırlıklı olacağını düşünüyorum. bendeniz rastgele tek kazada İYİ Parti adayının mitingi varsa ona katılacağım, CHP’li adayın mitingi varsa ona da katılacağım.

“BEN ANKARALILAR’DAN PROJELERİM İÇİN oy İSTEYECEĞİM”

Sayın Gökçek aday olsaydı dahada iyi mi olurdu, perişan mü olurdu bunu ölçmenin tek manası yok. Benim amaciyla mühim var olan projelerim. Ankara’yı dahada iyi yöneteceğime inanıyorum. İnsanlardan projelerim amaciyla oy isteyeceğim.

“BEN SEÇİMİ KAZANSAYDIM 6-7 BİN LİRA CEPLERİNDE KALACAKTI”

bendeniz suda indirim yapılacağını söylemiştim olamaz demişlerdi. ardindan indirim yapıldı. ASKİ’nin ücret tespit yönetmeliği var. yeryüzünde su insan hakkı olarak görülüyor. Belediyenin birinci görevi temiz hava, musluktan içilebilir su ve ulaşımdır. Allah’ın suyunun çok pahalı satılması hoş tek şey değil. yurttaslar su kullanmayı azaltırlarsa çocuklar hasta kisi olur, mikrop kapar. Siz suyu hemide musluktan içilebilir şekilde vereceksiniz ayni vakitte da pahali olmayan vereceksiniz. dört kişilik tek aileye 10 Lira bedelle vereceğimi söylemiştim. Seçimi kazanamayınca onlar pahalı su içmeye ayni ritimde devam ettiler. Yardım alan aileden Yalnızca sudan dolayı takriben 6-7 bin Lira cebinde kazanç kalmış olacaktı.

“MANSUR YAVAŞ KAZANIRSA VATANDAŞ 2020’YE civarindan 6 TL’YE İÇECEK”

Sudan tek katrilyon kâr ele geçirmek bana göre yanlıştır. Suda mühim tek indirim yapacağız. Suyla alakalı yılbaşında 6 Lira içmeye başladığınız su sene bittiğinde 8-9 liraya maloluyor. Bunun nedeni her ay su bedelinde ayarlama yapılıyor. Mansur Yavaş belediye başkanı olduğu vakit yurttaş 6 liraya su içiyorsa 2020 seneninde da 6 liraya su içecek.

“ÖĞRENCİLERE VE TESİSATINI YENİLEYENLERE İNDİRİM YAPACAĞIZ”

Öğrencilerin okuduğu hanelere indirimli su vereceğiz. Bize Dokümanlarını getirdikleri halde indirimli su vereceğiz. türk mali çim tohumu kullanmak suretiyle, atık sular kullanmak suretiyle tasarruf yapacağız. Kızılırmak suyu mesele hanede iki vakit yoksunuz, musluğu açtığınızda sapsarı su geliyor. Gerede suyu verildiği vakit tekrar evlerden sıhhatli içmek güç olacak. hanelerindeki tesisatı değiştirenlere de tek indirim yapacağız.

“KÖYLERDE YOK PARASINA SU VERECEĞİZ ORAYI TEŞVİK EDECEĞİZ”

Köylere yok parasına su vereceğiz. Köylerdeki hayatın sürmesi hedefimiz. Köyde Hayatı teşvik edeceğiz. tek katrilyon kazanç çok hatri sayilir büyüklükte paradır. bendeniz Ankara’dan çok kazanç alındığını düşünüyorum.

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ ANKARA’NIN HAYRINA BİR İŞE HAYIR DEMEZ”

“Ankaralıların hayrına olacak tek şeyin sayın Cumhurbaşkanımızın hayır diyeceğine Katiyen inanmıyorum. Biz su fonlarından, dünyadan da kaynak bulacağız, kendisinin kaynaklarımızı da kullanacağız. bisiklet yarisi yolu yapacağız. Ümitköy-Sögütözü-Atatürk Orman Çiftliği güzergahında bisiklet yarisi yolları yapacağız.”

“ANKA PARKI BİR FANTEZİYDİ, BU PARAYLA KIZILAY-MAMAK HATTI YAPILIRDI”

“Anka Park tabiri caizse patladı. Güvenlik tedbirleri dahi doğru alınmadan Mart ayında açılış yapılacak. İnsanlara parasız yapılacak, belki Çinli ecnebi gezgin getirecekler. Bunlar gülünç şeyler. Peki ihaleyi tek Fransız alsaydı Fransız mı getirilecekti. İnşallah gelir, bizim tek itirazımız yok. Yatırım yanlış. Mamak ile Kızılay arasındaki metro bu maliyete çok huzurlu tek şekilde yapılırdı.”

“ANKARA’DA 7 BİN TAKSİYE parasız TABLET DAĞITACAĞIM”

“Taksicilerin hepsine birer adet tablet armağan etmek istiyoruz. alıcı taksinin doğru yollarda mi olduğuna bakacak. Reklam istikbal taksicilere. 7 bin tableti parasız dağıtacağız. Biz de kazanç vermeyeceğiz. KanalAnkara projesi belki revize edilebilir. 30 senelik tek kangren.”

“ANKARAGÜCÜ’NÜN ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE OYNAMASINI GÖRMEK EN BÜYÜK ARZUM”

“Sayın Özhaseki’nin Ankara’da 25 senedir hiçbir ulusal mücadele yapılmadığından şikayet ettiğini gördüm. Siz 16 senedir iktidarsınız. Ankaragücü, İmalat-ı Harbiye’nin takımı. Kurtuluş Harbi’ne emeği geçmiş tek kulüp. Ankaragücü kişisel kaprisler sebebinden grup düşürülmüş. Zorluklarla iki kez şampiyon olmuş tek kulüp. İnşallah Ankaragücü’nün Şampiyon Kulüpler’de oynamasını görmek benim arzum. Bunu sayın Cumhurbaşkanımızla görüşüp, kaynaktan futbolcu yetişmesini sağlayarak allahın izniyle Gençlerbirliği ve Ankaragücü’nü geliştireceğiz. bendeniz gençliğimde amatör futbolcuydum. Ankaragücü ve başka kulüplerimizin başka yerlerde mücadele oynamasına gönlümüz razı değil.”

Leave a Comment