AK Parti Aksaray’da adaylarını tanıttı

Törene katılan AK Parti genel reis Yardımcısı karışık Sarıeroğlu tarafından tanıtılan Aksaray Belediye reis Adayı Evren Dinçer ve başka belediye adaylar, kürsüde birlik ve beraberlik simgesi olarak el ele tutuşup poz verdi. Programda konuşan AK Parti genel reis Yardımcısı karışık Sarıeroğlu, AK Parti’nin tevazu, samimiyet ve gayretle çalıştığını belirterek, “Bu tevazu, samimiyet ve çaba sloganımızın altında yatan gerçeklik gönül belediyeciliği. Cumhurbaşkanımız tarafından gönül seferberliği yapılmış durumda. Bizler bütün birimler olarak, bütün başkanlar olarak, partimizin yaptığı bu çalışmaları bu perspektifte tekrar gözden geçiriyoruz. Yola çıktığımız evvel andan bu yana halka hizmeti hakka hizmet olarak gördük. AK Parti olarak geçmiş senelerde anlatılıyor, tek köye tek mebus gitmesi diye tek şey 2001 yılından önce, 2002 yılından evvel mevzubahis değildi. bu erken bütün vekillerimiz, belediye başkanlarımızla, meclis üyeleriyle 17 senedir olduğu benzeri sokaklardayız, sahalardayız. Bakanlarımızla, genel reis yardımcılarımızla, hangi kademe olursa olsun, milletimizle bağımızı Katiyen koparmadık. Milletimize hizmet yolundan Katiyen ayrılmadık. İhtiyaçları, talepleri, beklentileri, önerileriyle alakalı olarak her daim seferberlik içinde olduk” dedi.

Türkiye’deki gelişmeler ve terörle mücadeleden laf eden AK Parti genel reis Yardımcısı Sarıeroğlu, “Milletimizin bu civarindan politikaların merkezinde olmasından rahatsız var olan kesimler bu damarları kesmeye çalıştılar ama başaramadılar. Terörle mücadelemizi sürdürdük. Vesayet odakları ile mücadelemizi sürdürdük. dahada demokratik, dahada büyük, dahada kuvvetli tek ülkemiz ile alakalı var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürdük. Onun sayesinde bu erken geçmişle kıyasladığımızda üç kat büyümüş tek ülkemiz ile karşı karşıyayız. Az evvel IMF borçlarından bahsedildi. 17 senedir iktidardayız, hizmetlerimizi yapıyoruz. düş dahi edilemeyecek çalışmalarla Türkiye’mizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her köşesini hizmetlerle donatıyoruz. başka istikametten işte boynumuza takılan o prangaları da kenarlara itiyoruz. Kırıp zincirleri atıyoruz. IMF defterini kapatan, IMF ile alakalı olarak borçları ödeyen tekrar AK Parti iktidarı olmuştur” şeklinde konuştu.

Konuşmaların derhal peşinden AK Parti genel reis Yardımcısı karışık Sarıeroğlu tarafından kent ve kaza belediye reis adayları, isimleri okunarak platforma çağrı edildi. Sarıeroğlu, dahada ardindan reis adayları ile resim çektirdi. Aday tanıtım programına, Aksaray Milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu, Daha önceki Enerji ve doğal Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile çok sayıda partili katıldı.

Yasin Can
 

Leave a Comment