Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin Sakarya Adaylarını Açıkladı! İşte Tam Liste

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Serdivan Spor Salonu’nda, AK Parti Sakarya Belediye reis Adayları Tanıtım Toplantısı’nda konuştu. Konuşmasına teşekkürle başlayan Erdoğan, “Aday toplantımızın partimiz ve Sakaryamız amaciyla hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum. iki asama Serdivan Belediye Başkanlığı, iki asamadir de Sakarya Belediye Başkanlığı yapan Zeki Toçoğlu kardeşimize şükranlarımı sunuyorum. Büyükşehir ve ilçelerde partimizi temsil edecek belediye reis adaylarımıza muvaffakıyetler diliyorum.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

31 Mart seçimlerinde AK Parti teşkilatlarımıza çok mühim görevler düşüyor. Yalnızca seçilecek kisi kütüklerini takip ettiğimizde dahi yapacak çok işimiz olduğu alana çıkıyor. AK Parti azalarından 504 bininin burada kayıtlarının olmadığını gördük. Bu seçimlerde tek milyon gencimiz evvel kez oy kullanacak. Sakarya’da da evvel kez oy kullanabilecek kişi sayısı 12 binden fazla. Şehre tertemiz gelen seçilecek kisi sayısı 16 bin 500 civarında. tek evvelki seçime göre listelerde olmayan kişi sayısı 11 bin 500’e yakın. Üyemiz olup da seçilecek kisi kaydı bulunmayanların sayısı 6 bine yakın. Bunlar çok ağırbaşlı rakamlar. bütün kent ve kaza başkanlarımıza tek sefer dahada yönerge veriyorum; seçilecek kisi kütüklerinde isimi olmayanların adreslerini bulup kayıtlarını yaptıracaksınız. yol tarifi değiştirerek ilinize, ilçenize gelen üyelerle derhal bağlantıda bulunacaksınız.

“ESERLERİMİZLE KONUŞUYORUZ”

Biz gittiğimiz her yerde eserlerimizle konuşuruz, cumhuriyet milletçe partisi hep laf. Birileri benzeri yalanın gölgesine sığınmıyor, milletimizle yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı paylaşıyoruz. bu erken dev tek tesisin temellerini attık. Bay Kemal allahın izniyle izlemiştir. İzlememişse akşam haberlerinde izlesin.

“BAY KEMAL’İN BÖYLE BİR DERDİ YOK”

Bakınız iktidarlarımız döneminde Başka bir deyişle 16 sene, Sakarya’ya ne civarindan yatırım yaptık biliyor musunuz? Yaptığımız yatırımların toplaminda tutarını biriniz söyleyemedi ama bendeniz söyleyeyim. anne kademe, gençler, hanımlar söylemeniz lazım. 24 milyon katrilyon Yalnızca Sakarya’ya yatırım yaptık. Bunu Örgüt olarak hep anlatmanız lazım. her biri bunu bilmeli. Bay Kemal’in bunun benzeri tek derdi yok zaten. nihayet 16 senede Sakaryalı gereksinim sahiplerine 1,3 katrilyon meblağında yardım yaptık. Bay Kemal haberin var mı? 6 sağlık tesisimizin inşaası da sürüyor. tek illet tek zillet ittifakı var karşımızda. Bunlara 31 Mart’ta koşul olan dersi saglamak zorundayız. tek illet tek zillet ittifakı var karşımızda. Bunlara 31 Mart’ta koşul olan dersi saglamak zorundayız. Sakaryalı kardeşlerimin gönül belediyeciliğine destek vereceğine inanıyorum.

“SAVAŞ UÇAĞIMIZI DA YAPACAĞIZ”

Buraya gelmeden evvel BMC’nin esas atma merasimine katıldık. bütün etapları bittiğinde 10 bin kişiye istihdam sağlayacak tek proje. Şimdi temelini attığımız evvel Bölüm 2020’de hizmete girecek. Birileri her devirde olduğu benzeri bu erken de ülkemizin önünü kesmek amaciyla her yönteme başvuruyorlar. Biz tank fabrikamızla alakalı işletme devri yaptık, BMC’ye 25 yıllığına işletmesini verdik. BMC, buraya 50 milyon dolar yatırım yapacak. Burada çalışanlar çıkarılmayacak, özlük haklarında düşme olmayacak. Bu cumhuriyet milletçe partisi zihniyeti bunun önünü kesmeye çalışıyor, bunlar da yerli- ulusal olmak benzeri tek dert yok. Bizler CHP’ye yüklenince birileri rahatsız oluyor, suçu başkalarının omuzuna yüklemeye çalışıyor. Daha kendisinin harp uçağımızı üretmek amaciyla çırpınıyoruz. Yapacağız da. İHA’ları, SİHA’ları nasıl yaptıysak harp uçağımızı da yapacağız. İman ve azim öyle tek şeydir ki tekeden dahi süt çıkartır. Bunun amaciyla tek istikametten F-35 uçaklarının yapımına da müsterek olduk. müdafaa sanayiimizin dışa bağımlılığını yüzde 80’den yüzde 35’lere civarindan düşürdük. SİHA’larımız, İHA’larımız olmasaydı bize bu erken nefes aldırmazlardı.

SAKARYA ADAYLARI:

Büyükşehir Belediye reis Adayı – Ekrem Yüce

Adapazarı – mutluluk dolu Işıksu

Akyazı – Bilal Soykan

Arifiye – İsmail Karakullukçu

Erenler – Fevzi Kılıç

Ferizli – İsmail Gündoğdu

Geyve – Murat Kaya

Hendek – Ali Kemal Sofu

Karapürçek – Orhan Yıldırım

Karasu – İshak Sarı

Kaynarca – Murat Kefli

Kocaali – Ahmet yürekli

Pamukova – Cevat Keser

Sapanca – Özcan Özer

Serdivan – Yusuf Alemdar

Söğütlü – Koray Oktay Özten

Taraklı – MHP’li Aday İbrahim Pilavcı

Leave a Comment