Güncel 

HDP’den Dikkat Çeken Mustafa Sarıgül Açıklaması: Yüzüne Bile Bakmayız

Mustafa Sarıgül, aday gösterilmeyeceğini öğrenmesinin derhal peşinden CHP’den istifa etti. Demokratik Sol Parti’den (DSP) aday olacağı konuşulan Sarıgül ile alakalı konuşan HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, “İster Sarıgül olsun arzu eder çok sevdiğimiz tek ad olsun kişisel çıkarları amaciyla aday olursa yüzüne dahi bakmayız.” dedi.

T24’te Şirin Payzın’ın konuğu var olan HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, Sarıgül’ün adaylığı ve HDP’nin aday çıkarmaması vaziyetinde partilerinin tutumunun ne olacağı sualine da cevap verdi.

‘DEMOKRASİYE ahenk gösteren DAVRANMALI’

Oluç, 31 Mart seçimlerini sıradan tek mahalli seçenek olarak görmediklerini ve demokrasi mücadelesi kapsamında değerlendirdiklerini söyledi. Şişli’de DSP’den adaylığı gündemde var olan Mustafa Sarıgül amaciyla “Bu seçenek şu belediyeyi bendeniz alayım seçimi değil. Sarıgül, demokrasiye ahenk gösteren devinim ediyorsa ona ahenk gösteren davranmalı.” dedi.

Mustafa Sarıgül

‘AK PARTİ’Yİ GÜÇLENDİRİR Mİ?’

Sarıgül’ün adaylığının İstanbul’da AK Parti’nin adaylığını güçlendirip güçlendirmeyeceği şeklindeki suali üstüne ise Oluç, “İster Sarıgül olsun arzu eder çok sevdiğimiz tek ad olsun kişisel çıkarları amaciyla aday olursa yüzüne dahi bakmayız” dedi.

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç

Leave a Comment