Ekonomi 

Erdoğan’ın “Halk Sebze Geliyor” Açıklamasının Ardından Fiyatlar Düştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanimiz Albayrak, enflasyon rakamlarının da açıklanmasının derhal peşinden sebze ve meyve fiyatlarındaki fırsatçılığa dikkat çekmiş, koşul olan adımların atılacağını duyurmuştu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak , ülkemiz İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Çalıştayı’nda “Fırsatçılıkla devinim eden birilerinin milletimizin sofrasına el uzatmasına destur vermeyeceğiz.” diyerek belediyelerin tek sonraki hafta sebze-meyve satışına başlayacaklarını ifade etmişti.

FİYATLAR yarisi YARIYA DÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanimiz Albayrak’ın İhtiyaç duyulan adımların atılacağını duyurmasının derhal peşinden pazarda fiyatlar ağırbaşlı şekilde düştü. ani düşen sebze-meyve fiyatları, dahada evvel yapılan fırsatçılığın da itirafı olmuş oldu.

PATLICAN 15 LİRADAN 5 LİRAYA DÜŞTÜ

kara kışı ve Antalya’da yaşanan hortumu yalan neden ederen patlıcanın fiyatını 15 liraya çıkaran fırsatçılar, Erdoğan’ın “Pazardaki bu fiyatlara ayar çekme kararı aldık. Gerekirse bu adımları atacağız. Vatandaşımıza sıhhatli pahali olmayan mahsul vermeye çalışacağız. Belediyelerde ekmek uygulamasına eş çalışmayı sebze-meyvede de yapabiliriz” açıklamasının derhal peşinden ücreti 5 liraya civarindan indirme kararı aldı.

Leave a Comment