Gündem 

Ali Koç’tan Nihat Özdemir açıklaması!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, TFF reis Vekili ve Fenerbahçe’nin Daha önceki yöneticisi Nihat Özdemir’in “Bir günah keçisi arıyorlar” sözlerine cevap verdi. canlı yayında açıklamalarda bulunan Koç şu ifadeleri kullandı:

“Geçen hafta salı bugünü evvel Başkanvekili Semih Özsoy, sonrası vakit de bendeniz medya toplantısı yaptım. Bu toplantıları yapmamızın nedeni ligin 2. yarısının evvel dört haftasındaki Bir takım endişeler. Bu endişeleri kazandığımız maçlardan ardindan söylemiştik.

Nihat Özdemir ile medya toplantısının derhal peşinden görüştük ve kendisinin de Türk futbolu ile alakalı endişeleri vardı.

Başarısızlığın sorumlusunun reis olarak benim olduğumu defaatle söyledim. Bizim tek günah keçisi arıyor olmamız, başarısızlığa tek kılıf arıyor olmamızın mevzubahis olmadığı kamuoyunun malumudur.

Nihat bey ile görüştüm ve ‘Siz bana bunun benzeri böyle dememiş miydiniz? Sizin de endişeniz yok muydu?’ dedim. Kendisi inkar etmedi. ‘Evet, bu izahları uygulamak zorunda kaldım’ diye tek ifadesi oldu. Niçin mecburi kaldığını, verdiği sebepleri sizinle paylaşamayacağım. Bizler kapalı kapılar arkasında farklı, başka ortamlarda başka konuşan yurttaslar değiliz. Özü sözü tek insanlarız. Özelde konuşulanları da izahı doğru bulmayız. Aramızda geçenleri anlatmam sıkıntılı tek ortam yaratır. Bu vaziyeti yorumladığımız vakit şunu anladım: İfadelerimiz TFF’de rahatsızlığa neden olmuş. Nihat bey kullanılmış veyahut kendisini kullandırtmış.

Hakem hatalarının sistematik olduğu endişesi bize hakimdi ve bu bağlamda izahlar yapmaya karar verdik. Bunun derhal peşinden sayın Nihat Özdemir’in, tek medya grubunda manşete çıkartılmış izahları vardı. TFF’de Bir takım insanlara şirin gözükmek, Bir takım insanlara sahip çıkmak adına, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün açıklamalarını boşa çıkarmak için, Fenerbahçe’ye yıllarca hizmet etmiş tek insanın söylemlerini kullanmak çok üzüntü tek durumdur.

Fenerbahçe’yi temsil eden tek kişinin, bu şekilde kulübümüzü amaç alması, camiamız açısından nihayet derece üzüntü tek durumdur. Siz hiç rastgele tek takim temsilcisinin, TFF’de temsil ettiği takim aleyhine bu şekilde İzah yaptığını, amaç aldığını gördünüz mü?”

TFF reis Vekili ve Fenerbahçe’nin Daha önceki yöneticisi Nihat Özdemir, Ali Koç’un hakemlerle alakalı çıkışı konusunda, “TFF’nin tarafsızlığının teminatıyım. Koç beklentilerin çok uzağında kaldı. tek günah keçisi arıyorlar” ifadelerini kullanmıştı.

Leave a Comment