Spor 

Samet Aybaba: Kırgınlık yaşamamız gerekiyordu, yaşadık

Spor Toto Süper Lig’in 23’üncü haftasında deplasmanda lider Medipol Başakşehir ile karşılaşacak Bursaspor’da teknik patron Samet Aybaba açıklamalarda bulundu. Medipol Başakşehir’in uzunca süre birlikte oynayan tek takım olduğuna dikkat çeken Aybaba, “Yetenekli oyuncuları var, çok iyi oynuyorlar. benim düsünceme göre bulundukları yeri dogruluk ediyorlar. Bizde nihayet hafta çok perişan tek mağlubiyet aldık. Çaykur Rizespor mücadeleninden hiç olmaması koşul olan tek skor ile ayrıldık. Bizim benzeri takımlar, minik depremlerden bu civarindan sarsılmamalı. tekrar dönüş ile alakalı tek başlangıç lazım. Oyuncu grubumuzla konuştuk, o da anca bunun benzeri tek mücadele olabilirdi diye uyusmaya vardık. Biz heyecanlı iyi oynayan tek takımız, hep bunu başardık. Medipol Başakşehir maçında da bunu başarıp üç nokta ile ayrılmak istiyoruz” dedi.

SAKHO FORVETTE YERİNİ ALACAK

Sakatlığı düzelen Diafra Sakho ile alakalı de konuşan Aybaba, “Sakho döndü, çalışmalarına başladı. belli tek süre eksiği var elbette ama forvetteki yerini alacaktır. Shehu belli tek süre düzeldi, onun da oynama olasiligi yükseldi. Elimizdeki var oyuncuların en iyi vaziyette olanlarını doğru planlayarak bu mücadelede oynatacağız” diye konuştu.

“KIRGINLIK YAŞAMAMIZ GEREKİYORDU, YAŞADIK”

Çaykur Rizespor maçının derhal peşinden kendisinin de dahil olmak üzere herkesin kırılganlık yaşadığını belirten deneyimli çalıştırıcı, “Bursaspor’un içindeki bütün öğe yönetim, taraftar, medya, biz, hepimizin elbette bunun benzeri tek skordan kırgınlık yaşamamız gerekiyordu, yaşadık. Ama bunlar haftalıktır, o mücadelesi tek dahada oynayamayacağımıza göre tek sonraki maça odaklanmamız lazım. Biz tek de bu takımın teknik patronuyuz. Oyuncularımıza yansıtmamamız lazım Bir takım şeyleri. Turnuvalar düzenliyoruz, onları tek arada tutmaya çalışıyoruz. derhal maneviyat motivasyonumuzu düzeltip, bu maça odaklandık” ifadelerini kullandı. 

Bursa’nın futbol şehri olduğuna dikkat çeken Aybaba, “Böyle tek şehirde futbol oynamakta, yönetmekte bunun benzeri tek şehrin futbol seyircisi olmakta basit değil. Bunların hepsi birleşince güç oluyor. Ama biz de tek yerden derhal dönelim istiyoruz. O da bu tek sonraki Medipol Başakşehir mücadelesi diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Leave a Comment