Advertorial 

Kanser Belirtileri, Tanı ve Tedavisi

İlk olarak bilinmesi gerekir ki kanser vücudun herhangi bir yerinde başlayabilir ve herhangi bir yerine de kan yoluyla dahi yayılabilir. Kanserin ne anlama geldiğini de bilmek gerekecektir. Kanser, vücuttaki hücrelerin tamamen kontrolsüz bir şekilde çoğalması manasına gelir. Bu nedenle vücudun birtakım yerlerinde tümörler meydana gelecek ve bu kontrolsüz çoğalmanın yayılması da an meselesi olacaktır. Nitekim kansere bağlı ölümlerin pek çoğu da metastaz adı verilen bu yayılmalardan kaynaklanmaktadır. Elbette kansere karşı tıp bilimi eskisi kadar çaresiz değildir ve pek çok kanser türünün tamamen iyileşmesi dahi mümkündür. Ancak bunun için öncelikle kanser tanı ve tedavisi doğru bir şekilde uygulanmalıdır.

Erken Teşhisin Önemi

Bizler ekip olarak sizlere her daim en gelişmiş teknolojinin imkanlarını kullanarak kanser tanı ve tedavi hizmetlerini sağlıyoruz. Aynı zamanda deneyimli kadromuz sayesinde de hiçbir detayı gözden kaçırmıyor, hem en modern hem de en etkili tedaviyi alabilmeniz için gerekli olan her şeyi yapıyoruz. Ancak her ne olursa olsun erken teşhisin hayati öneme sahip olduğunu da ekip olarak sizlere hatırlatmak istiyoruz. Ne de olsa kanserin tedavisi mümkün ise bu ancak erken teşhis durumunda söz konusu olabiliyor. Bu nedenle de kanser belirtileri hakkında da bilgi sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz.

Kanser Belirtileri Nelerdir?

Kanser belirtileri her kanserde aynı olmayacak hatta aynı kanser türlerinde dahi hastalar arasında farklılık gösterebilecektir. Ancak elbette pek çok kanser türünde rastlanan bazı belirtiler de söz konusudur. Bunların başında ise halsizlik ve kontrolsüz kilo kaybı gelir. Ancak elbette bazı kanser türleri hızlı kilo alımına da yol açabilir. Buna ek olarak özellikle akciğer ve gırtlak kanserleri kalıcı öksürük ile nefes almada ve yutkunmada güçlük gibi etkilere de yol açabilir. Nihayetinde kas ve eklemlerde ağrı da bazı kanser türlerinde rastlanabilen belirtiler arasında yer alır.

Kanser Tanısı Nasıl Konulabilir?

Kanser tanısı konulabilmesi için pek çok yöntem vardır. Bunlar arasında ilk olarak hastanın detaylı hikayesinin alınması gerekmektedir. Buna ek olarak kan testleri, bilgisayarlı tomografi, MR ve özellikle akciğer kanseri teşhisinde grafi gibi tıbbi görüntüleme yöntemleri kullanılır.

Kaynak: Kaynak ve daha fazlasıLeave a Comment