Spor 

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, sporun öncü kadınlarıyla buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda müzik dinletisiyle başlayan etkinlikte bakanimiz Kasapoğlu, hayat kadınlar gününü kutladı ve tertemiz projelerini anlattı. Kasapoğlu, evvel kez spor stratejilerinin merkezine atletizm, idman ve yüzmeyi koyduklarını açıkladı.

“SPOR POLİTİKAMIZIN ODAĞI ATLETİZM,CİMNASTİK, YÜZME OLACAK”

Bütün spor alanlarında kadınları etkin olarak spor yapmaya çağrı eden bakanimiz Kasapoğlu, “Atletizm, idman ve yüzme branşlarını spor stratejimizin odağına koyduk. Kadın spor merkezlerini yaygınlaştıracağız. Kadınlara çocuklarıyla birlikte spor yapma imkanı sağlayacağız. İnşallah bu tertemiz süreçte yolu spordan geçen bütün kadınlarla Gençlik ve Spor Bakanlığında buluşacağız. Türk sporu amaciyla çok mühim gördüğümüz bu atılımı allahın izniyle hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

“SPOR TÜRKİYE PROJESİNİN ODAĞI bayanlar OLACAK”

Bakan Kasapoğlu, bakanlık çalışanlarıyla kadın sporcuları buluşturmalarının sembolik tek manası olduğunu ifade ederek, “Bugün bu salonda bulunan bütün kadınların müsterek noktası hemide Gençlik Spor Bakanlığı çalışanları ayni vakitte da sporcular olarak Türk sporunun gelişmesine katkı sağlıyor olmaları. bu erken bizim amaciyla mühim tek gün. Zira bugün, dahada evvel anne hatlarıyla açıkladığımız geniş kapsamı geniş ‘Spor Türkiye’ projemizi daha anlamlı vaziyete getirecek tertemiz tek ufuk açıyoruz. ‘Sporun Öncüsü Kadınlar’ sloganıyla başlattığımız bu projeyle ülkemizde sporun gelişmesi ve yaygınlaşması yerine çok mühim tek adım atıyoruz” diye konuştu.

“DİJİTAL PLATFORM KURULACAK” 

Kadınlarla projelerini dahada hızlı yürütebilmek amaciyla ter türlü bilgi ve paylaşımın yer alacağı tek dijital platform kurulacağını belirten bakanimiz Kasapoğlu şöyle konuştu: “İlgili bütün tarafların katılımıyla hemide bölgesel toplantılar ayni vakitte da mevzunun bütün boyutlarıyla değerlendirileceği tek ‘Kadın ve Spor Zirvesi’ düzenleyeceğiz. Bu hareketi yaygınlaştırmak yerine Gönüllü Kadın Elçiler belirleyecek ve onlarla güç birliği içinde devinim edeceğiz.”

Ercan ata / Ankara,(DHA)

Leave a Comment