Spor 

Cüneyt Çakır

Suudi Arabistan Ligi’nin 25’inci haftasında 2. sıradaki al Nassr alanında al Hilal’i konuk etti. FIFA kokartlı Türk hakemlerden Cüneyt Çakır’ın düdük çaldığı karşılaşmada al Nassr alanında rakibini 3-2 yenik etti. ev sahibi ekibe galibiyeti getiren golleri 46’ncı dakikada Abderazak Hamdallah ile 77 ve 90 7’nci dakikalarda Bruno Uvini kaydetti. konuk al Hilal’in golleri ise 53’üncü dakikada Ali Albulayhi ve 79’uncu dakikada Salem al Dawsari’den geldi. Bu galibiyetle puanını 58’e yükselten al Nassr, al Hilal’in tek nokta önüne geçerek liderliği devraldı.

Cüneyt Çakır, karşılaşmanın 67’nci dakikasında konuk ekipten Mohammed Kanoo’yu 2. sarı kartın derhal peşinden al kartla oyun dışında bıraktı.

Öte istikametten iki ekipte dahada evvel Süper Lig’de takim formasi giymiş isimler de yer aldı. al Nassr’da dahada evvel Galatasaray forması giyen Nordin Amrabat ve Fenerbahçe’nin Daha önceki oyuncusu Giuliano karşılaşmaya evvel 11’de başlayıp 90 dakikada sahada kaldı. Sezon başında konuk al Hilal’e tasima var olan Bafetimbi Gomis de karşılaşmaya evvel 11’de başlayıp 69’uncu dakikada alan kenarına geldi.

Leave a Comment