Spor 

Ecem Özcan: Türkiye

İrlanda Futbol Federasyonu Gelişim Uzmanı Ecem Özcan, FANATİK’e konuştu.

Özcan, “Türkiye’nin 80 milyonluk tek nüfusu ve bu kitlenin futbola var olan alakası ortada. İrlanda’da futbol herkese dokunuyor ve mutluluk dolu etmeye çalışıyor. yasamsal mesuliyet mananında Türkiye’de tek eksiklik var. Futbolun birleştirici tesirinden istifade ederek herkesi tek araya getirebiliriz. En azından tek çocuğun veyahut yaşlının mutluluk dolu edilmesi, o kişiye dokunulması lazım. Ticari olarak bakmayıp, bu farkındalığı yarattığınız vakit muvaffakiyet gelecektir” yorumunu yaptı.

‘Eğer kadınlar olsaydı…’

Kadınların da futbol içinde etkin oyun oynaması gerektiğini söyleyen Özcan, futbolda görev mananında tek kısıtlama mevzubahis olduğunu iletti ve ekledi: “2011 seneninde oynanan Fenerbahçe-Manisaspor maçında kadın taraftların stadı nasıl doldurduğunu gördük. Onlar stadyumlar amaciyla mutluluk kaynağı. eğer kadınlara da futbol içinde görev verilirse oldukça başarılı olacaklardır. Yeter ki onlara fırsat verelim.”

“Türkiye’de futbola var olan alaka ortada. İrlanda’da futbol herkese dokunuyor ve mutluluk dolu etmeye çalışıyor. yasamsal mesuliyet mananında Türkiye’de tek eksiklik var. Futbolun birleştirici tesirinden istifade ederek herkesi tek araya getirebiliriz”

‘Hedefim Premier Lig’

Gelecekte İngiltere Premier Lig’de çalışmak istediğini söyleyen Özcan, hedeflerini şu şekilde anlattı: “Statlarda büyüdüm, Bir hayli branşı denedim. Kürekte ulusal oldum. Fenerbahçe’de, dış ilişkilerde çalıştım. Taraftarı olduğum kulüpte çalışmak benim amaciyla inanılmazdı. Kendimi hep geliştirdim. Hayalimde hep İrlanda vardı. Bunu başardım. Şimdi Premier Lig’de görev uygulamak istiyorum.”

Ecem Özcan kimdir?

İrlanda Futbol Federasyonu’nda Grassroots Administrator olarak çalışıyor. Çalıştığı departmanın dilimizde tek karşılığı yok ama kısaca yaptığı işten laf edecek olursak şu şekilde anlatabiliriz: İrlanda’da kulüplerin gelişimini takip ediyor, yaz kampları ile alakalı İhtiyaç duyulan ayarlamaları yapıyor. 7’den 70’e herkesin futbolun içinde yer almasını sağlayarak topluma kazandırmaya çalışıyor.

Özel havadis – Mertcan Polat

Leave a Comment