Gündem 

Japon MOL ve Türk Karpowership’ten işbirliği

Merkezi Japonya’nın Tokyo şehrinde bulunan Mitsui O.S.K. Lines, Ltd. (MOL) ile Türk şirketi Karpower International B.V. (Karpowership),“KARMOL” markası altında dünyanın en emin ve seçenek edilir LNG-to-Powership (Sıvı doğal Gaz ile Enerji Üretme) çözümü sağlayıcısı olmak üzere iş birliği yapma ile alakalı anlaşma sağladı. Taraflar, bütün yeryüzünde için pazarlarda müsterek yatırım yapmayı ve çözümü birlikte pazarlamayı hedefliyor.

Anlaşmanın başlıca emeli ise çevre ile alakalı duyulan endişeleri ortadan kaldırmak amaciyla akım üretiminde yakıt değişikliğinin İhtiyaç duyulan olduğu kıyı şebekelerine ve tesislerine emin akım sağlanması olacak.

Bu doğrultuda, MOL ve Karpowership tarafından yapılan iş birliği sayesinde “Sıvı doğal Gaz ile Enerji Üretme” projesi, sıvı doğal gazı tek yüzer depolama ve regazifikasyon ünitesi aracılığıyla; sıvıdan gaz haline getirip; bu doğal gazı alarak Powership üzerinden enerji üretecek.

KARMOL iş birliği sayesinde “Sıvı doğal Gaz ile Enerji Üretme” mananında müşteriler amaciyla hatıranda tasarruf yaratmak ve enerji istegini karşılamak üzere; inşa maliyeti açısından oldukça rekabetçi, ahenk gösteren ücret ve hızlı çözüm sağlayabilecek.

Oluşacak tertemiz firma, sera gazı emisyonlarını mühim ölçüde azaltmak üzere çok emisyonlu yakıtlar yerine; sıvı doğal gaz kullanımını ön plana çıkaracak.

Taraflar, “Sıvı doğal Gaz ile Enerji Üretme” ile alakalı tek sonraki senelerde Bir hayli projeyi hızlıca yasama geçirmeyi hedefliyor. MOL ve Karpowership tarafından yapılan izahta var tek sıvı doğal gaz taşıyıcının; tek yüzer depolama ve regazifikasyon ünitesine (FSRU) dönüştürmeye başlandığı belirtildi.

Leave a Comment