Magazin 

Kaval Ustası Serdar Deli, Hayatını Kaybetti

Kaval ustası olarak tanınan toy müzisyen Serdar Deli, 27 Mart akşamı geçirdiği kalp krizi hasebiyle hayatını kaybetti.

Serdar Deli, Bir gün evvel Gaziosmanpaşa Paşa Camii’nde ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazı sonrası Eyüp Sultan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

tek hükümet hastanesinde hemşirelik yapan Serdar Deli, sağlık bölümünün yanı sıra konservatuara gitmiş ve orada kavala yönelerek bu konuyla alakali uzmanlaşmıştır.

SERDAR DELİ KİMDİR?

1975 seneninde Siirt’te doğdu. 1995-97 yılları arasında Arif Sağ Müzik Okulu’nda bağlama öğrencisi olarak müzik hayatına başladı. tekrar bu senelerde sesinden etkilendiği dilsiz kavalla tanıştı ve Sinan Çelik’le tek vakit usta-çırak yoluyla kaval dersleri aldı.

Şubat 2006’da Sakarya Üniversitesi hükümet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü’nden mezun oldu. Şubat 2006’da İ.B.B.’ne bağlı İSMEK Fındıkzade ve Hasanpaşa Müzik okullarında, Ekim 2007’de İstanbul Üniversitesi Yarı Zamanlı Türk Müziği Konservatuvarı’nda kaval dersi vermeye başladı.

2008 seneninde Haliç Üniversitesi hükümet Konservatuvarı Türk Musikisi çok lisans programını kazandı. Serdar Deli, nihayet olarak ETNİ-KA müzik grubunda kaval çalıyordu.

Leave a Comment