Güncel 

Şehit ateşi Mersin’e düştü

Edinilen bilgiye göre, İzmir’in Urla ilçesindeki askeri birlikte SAT Özel İhtisas Kursu’ndaki tahrip eğitimi esnasında alana gelen kazada Kıdemli Başçavuş Hüseyin Bulut şehit olurken, tek asker de yaralandı. Yaralı asker Ege Üniversitesi’ne kaldırılarak rehabilitasyon altına alınırken, şehit Bulut’un cenazesi de morga kaldırıldı.

Şehit Bulut’un Mersin’in ortada Toroslar kazasina bağlı Akbelen Mahallesi’nde oturan annesi Rabia Bulut, üzüntü haberi askeri yetkililerden aldı. Eğitimde evladının şehit düştüğünün haberini alan anne adayi Rabia Bulut gözyaşlarına boğulurken, fenalaşmasından dolayı önlem emeliyle hastaneye kaldırıldı. Ailenin oturduğu ev ile yakındaki haneler Türk bayraklarıyla donatılırken, yakınlarını, komşuları ve yetkiler avuntu etmeye çalıştı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ve Toroslar Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin de taziye evine gelerek, aileye başsağlığı diledi. 1’i kız üç kardeş oldukları öğrenilen şehit Bulut’un evli ve iki çocuğu olduğu öğrenildi. Şehidin eşinin Konya Seydişehir’de yaşadığı da belirtildi. Şehit Bulut’un yarın öğle namazını müteakip eşinin ve çocuklarının yaşadığı Konya Seydişehir’de defnedileceği öğrenildi.

Leave a Comment