Ekonomi 

14 Milyon Liralık Ferrari, Test Sürüşü Sırasında Çalındı

1985 model Ferrari 288 GTO’yu satın almak istediğini söyleyen tek “koleksiyoner”, test sürüşü esnasında arabayı çalıp kaçtı. al renkli, ‘dikkat çekici’ araç, Alman polisinin görgü tanıklarına çağrı yapması neticesi tek garajda bulundu. Otomobilin günümüzdeki güncel değeri tam iki milyon avro Başka bir deyişle takriben 14 milyon lira.

TEST SÜRÜŞÜ DÖNÜŞÜ ARAÇLA KAÇTI

Pazartesi bugünü Düsseldorf şehrinde yaşanan olayda potansiyel alıcı, oto galerisinden tek kişi ile birlikte test sürüşüne çıktı. iki saat nihayetinde arabayı art bırakmak amaciyla galeriye art döndüklerinde, galeri görevlisi araçtan indiği anda sürücü koltuğundaki “koleksiyoner” gaza basıp hızla uzaklaştı.

ARACI ÇALAN ŞAHIS KAYIPLARA KARIŞTI

ama araç çok dikkat cazip olduğundan, hırsızlık çok uzunca süremedi. Alman polisi aracı Salı akşamı Düsseldorf yakınlarındaki Grevenbroich kasabasında tek garajda buldu. Aracı çalan kişi ise kayıplara karıştı. zabita şüphelinin resmini paylaştı. zabita 43 bin kilometredeki aracın değerinin iki milyon eurodan çok olduğunu söyledi.

araç geçmişte şimal İrlandalı Formula tek sürücüsü Eddie Irvine’a aitti. Irvıne 1996-1999 seneleri arasında Ferrari takımı yerine yarışmıştı.

ARAÇTAN 272 adet ÜRETİLMİŞTİ

oto galerisinin müdürü Bernhard Kerklo Alman basınına yaptığı izahta aracı çalan “koleksiyoner” ile haftalar boyu süre gelen e-mail yazışmaları ve telefon görüşmeleri yaptıklarını belirtti. Kerklo araç çok gösterişli olduğu amaciyla hırsızın aracı satma ihtimalinin olmadığını da ekledi. Ferrari’nin 288 GTO modelinden Yalnızca 272 adet üretilmişti.

BBC

Leave a Comment