Gündem 

Kocaeli’de feci kaza: 2 ölü, 4 ağır yaralı

Kocaeli’nin İzmit kazasinda oto ile hafif ticari aracın baş kafaya çarpışması neticeninde alana gelen kazada iki kişi feci şekilde can verirken, 2’si bebek dört kişi yaralandı.

Kaza, Kocaeli’nin İzmit kazasi İzmit-Kandıra Yolu Çubuklu Osmaniye mahallesi mevkiinde alana geldi. alinan bilgilere göre, Kandıra istikametinde seyretme seklinde var olan Necdet T. idaresindeki 34 AZ 8993 plakalı hafif ticari araç ile karşı istikametten gelen Recep Y. idarenindeki 41 TS 590 plakalı oto baş kafaya çarpıştı. Kazada hafif ticari araç içinde bulunan Necdet Y., Azra Y. (3) yaralanırken, Nurgül Yıldız adli kadın araç içinde sıkışarak hayatını kaybetti. Otomobilde bulunan sürücü Recep Y., Leman Yaşar adli kadın ve Asyanur Y. adli bebek yaralandı.

ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Kazayı gören çevredeki vatandaşlar vaziyeti derhal 112 aciliyetli Yardım ekiplerine bildirdi. İhbar üstüne olay adina çok sayıda itfaiye, sağlık ve zaptiye ekibi derhal sevk edildi. Kısa süre ardindan olay adina gelen itfaiye ekipleri tarafından araç içerisinden çıkartılan yaralılar sağlık ekiplerine teslim edildi. sağlık ekipleri tarafından evvel müdahaleleri olay yerinde yapılan yaralılar, çevredeki hastanelere kaldırılırken; Nurgül Yıldız adli kadının hayatını kaybettiği belirlendi. sağlık ekipleri tarafından ambulansta yapılan bütün müdahalelere karşın Leman Yaşar da hayatını kaybetti. Hastanelerde rehabilitasyon altına alınan yaralıların yasamsal tehlikelerinin olduğu öğrenildi.

“BİR SÜRÜ CAN YANDI BU YOLDA”

talihsiz kaza hatıranı gören Kandıra kazasi Şeref Sungur mahallesi Muhtarı Ergün Akıncı, her bayram aynı yolda ölümlü kazaların yaşandığını ve yöneticilerin bu vaziyete müdahale etmesi gerektiğini belirterek, “Biz bu yoldan İzmit’te gelip gideriz. Her bayram, düğün dernekte bu yolda kazalar olur. belli tek süre yağış olsun derhal talihsiz kaza oluyor. Buradan yetkililere sesleniyorum, Büyükşehir Belediyesi başkanı ve sayın Valimiz başta olmak üzere bu yolun tek vakit evvel yapılmasını istiyoruz. tek vakit evvel yapsınlar artık, yeter. tek sürü can yandı bu yolda, hali hazırda yanmaya ayni ritimde devam ediyor. bendeniz belli tek süre dahada geriden geliyordum. net göremedim. Sağlıkçı ve itfaiyeci arkadaşlar gerekeni yapıyorlar” dedi.

Ekipler tarafından yapılan incelemelerin derhal peşinden olay yerinde hayatını kaybeden Nurgül Yıldız’ın cenazesi morga kaldırıldı. talihsiz kaza nedeni ile trafiğe kapanan yollar da ise uzunca araç kuyrukları oluştu. Yapılan çalışmalar neticesinde araçların cazip yardımı ile kaldırılmasının derhal peşinden yollar tekrar trafiğe açıldı. zaptiye ekipleri kazayla alakalı analiz başlattı.

Kaynak: İHA

Leave a Comment