Gündem 

Kuaförleri tuzağına düşüren kadın, her yerde aranıyor

İstanbul Bakırköy’de girdiği kadın kuaförlerinde saçını yaptırdıktan ardindan çocuğunu yalan neden ederek, dükkandan çıkan kadın ücret ödemenden kayıplara karışıyor. özellikle saç kaynağı yapılan kuaförleri seçen kadın iki hafta arayla iki kuaförü aynı metotla dolandırdı.

Bakırköy’de kadın kuaförü işletenlerin başı seri dolandırıcı tek kadın ile dertte. özellikle saç kaynağının yapıldığı kuaförleri seçen tek kadın, saç kaynak işinin bitmesine kısa tek vakit kala çocuğunu yalan neden ederek dükkandan çıkıp art döneceğini söyleyerek kaçıp gidiyor. Seri dolandırıcı kadının nihayet kurbanı da Bakırköy Zuhuratbaba mahallesi Yücetarla Caddesi’nde bulunan tek kuaför ve saç kaynak merkezi oldu.

ÇOCUĞUNU yalan neden EDİP KAÇTI

İddiaya göre Saçlarında bulunan kaynağı değiştirmek istediğini söyleyen kadın evvel olarak devamlı konuşup kuaförün güvenini kazandı. Kaynak işinin bitmesine kısa tek vakit kala kuaför dükkanının tam karşısında bulunan markete gidip çocuğu amaciyla et alacağını ve art gelip kuaför dükkanında bulunan buzdolabına koyacağını söyleyen kadın, markete girip çıktıktan ardindan kayıplara karıştı.

“MALİYETİ iki BİN TL”

Dolandırıcı mağduru var olan Kuaför Serhat Terzi de yaşananları anlattı. Kuaförlük işinde dolandırıcıların çok sık görüldüğünü belirten Serhat Terzi, “Bayan, kaynak yaptırmak istedi. Kaynağını taktım az tek işlem kaldı. Çocuğuma et alacağım diye karşımızdaki markete gidip marketten kaçtı. Oradaki güvenlik kameralarını izledim ve kaçtığını gördüm. Maliyeti iki bin Lira tutarında. İlk anda şüphelendim tek defa dahada başıma bunun benzeri tek olay geldi. Ama öylesine güven verdi ki konuşmalarıyla. Biz evvel etapta parasını peşin alamıyoruz bunun benzeri işlemlerin. iki hafta evvel de Bakırköy’de tek arkadaşımı dolandırmış.2 buçuk bin Lira civarında. Aynı anne adayi aynı yöntemle. Eşim geldi aşağı inmem gerekmektedir çocuğumu alacağım demiş. Aşağı iniyor ve ardindan yukarıya çıkmıyor, kaçıyor gidiyor” dedi.

MESLEKTAŞLARINA ÇAĞRI YAPTI

Serhat Terzi titiz olmaları ile alakalı meslektaşlarına çağrı da yaptı. şuurlu tek şekilde dolandırıcılık yapıldığını belirten Terzi,”Yetkililere sesleniyorum, lütfen bunun üzerinde dursunlar. Bu kadının bulunmasını istiyorum. Her şeyi geçtim emeğimle oynamasınlar, insanlarla oynamasınlar. Buradan bütün kuaför arkadaşlarıma sesleniyorum, çok titiz olsunlar. Akılalmaz profesyoneller. mesele çantasını bırakmış giderken çantanın içi bomboş.” dedi.

Kaynak: İHA

Leave a Comment