Güncel 

Bülent Arınç: Yeni kurulacak olan partilerle ilgili etkinliğimi kırmaya çalışıyorlar

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, çok İstişare Kurulu’nda (YİK) görev almasıyla başlayan aylık tartışmalarına ait TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ Daha önceki Başkanı Bülent Arınç‘la konuştu. “Edepsizler” sözünün gündemde tutulmasının nedenlerini açıklama eden Arınç, “Beni yıpratarak tertemiz kurulacagi bildirilen var olan partilerle alakalı etkinliğimi kırmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç, Habertürk’ten Kübra Par’a konuk olduğu programda YİK’te alacağı maaşla alakalı “Şimdi benim ne alacağımı bendeniz düşünmüyorum ki, birtakım edepsizler yorum yapsınlar” demişti. Arınç’ın bu çıkışı takriben tek ayin ardindan yasamsal medyada gündem oldu. cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Arınç’a reaksiyon göstererek “Sen yurttaşa edepsiz diyemezsin. Diyen insan dönüp aynaya bakacak” demişti.

Selvi, “Arınç ‘edepsiz’ polemiği amaciyla ne dedi” başlığıyla yayımlanan yazısında Arınç’la yaptığı konuşmayı anlattı.

Selvi, köşesinde “Peki Bülent Arınç katılmadığı tek toplantıda aylık zammı ile neden haber oldu? Habertürk’te Kübra Par’la 13 Haziran’da yaptıkları programda troller amaciyla söylediği ‘Edepsizler’ sözü cımbızlanarak neden, aylık zammını eleştirenlere karşı söylenmiş benzeri servis edildi? Eleştiri hakkı amaciyla kullandığı ‘İnsani ve İslami görevim’sözü, neden ‘Erdoğan’ın yanında olmak beşeri ve İslami tek görev’miş benzeri sunuldu?” ifadelerini kullandı.

“Bu sualleri Bülent Arınç’a sordum.” diyen Selvi’nin aktardığına göre Arınç, şunları söyledi:

“1- çok İstişare Kurulu’nu işlevsiz kılmak.

2- AK Parti’yi kuran evvel üçteki isimlerden biri olarak Erdoğan’ın yanında olduğum için.

3- 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olduğumu deklare ettim. 23 Haziran seçimleriyle İstanbul’da tek gedik açtılar. Kurdun dişine kan değdi. Her fırsatta hükümet ve Cumhurbaşkanı aleyhine eylem yapma hazırlığı dahil kismina girdiler.

4- AK Parti bünyesinden çıkan isimler tarafından iki tertemiz parti kuruluyor. Onları parlatıyorlar. Beni yıpratarak tertemiz kurulacagi bildirilen var olan partilerle alakalı etkinliğimi kırmaya çalışıyorlar.

5- doğal tek de kazanç işiyle Katiyen tek araya gelmeyen tek insan olarak beni yıpratmaya çalışıyorlar ki ileride oynayabileceğim rolleri oynamayım diye…”

Leave a Comment