Güncel 

Ünlü şair Küçük İskender, son yolculuğuna uğurlandı

Geçtiğimiz sene kaser teşhisi konulan Küçük İskender lakaplı meşhur ozan mecal İskender Över, 55 yaşında hayatını kaybetti. 55 yaşında olan Över’in cenazesi düzen eden törenden ardindan İstanbul‘da defnedildi.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

minik İskender amaciyla Ortaköy Mecidiye Camisi’nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına minik İskender’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra yengi Algöz, Ahmet Mümtaz Taylan, Bedri Baykam, Can Bonomo’nun da aralarında bulunduğu sanatçılar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü toy ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile vatandaşlar katıldı.

CHP’Lİ İSİMLER ÇELENK GÖNDERDİ

Camide, sanatçının annesi Nilsu Över ve kız kardeşi Elif Över, taziyeleri onay etti. Cenaze merasimine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, cumhuriyet milletçe partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kabataş bay Lisesi Eğitim Vakfı ile çok sayıda sanatçı ve yayınevi çelenk gönderdi.

Kılınan cenaze namazının derhal peşinden minik İskender’in cenazesi, defnedilmek üzere alkışlarla Zincirlikuyu Mezarlığı’na uğurlandı.

Kaynak: AA

Leave a Comment