Güncel 

Taksim Meydanı’nda turistlerden para çalan Suriyeli kadın yakalandı

Olay, taksim mahallesi Meydanında Bir gün evvel öğle saatlerinde alana geldi. alinan bilgiye göre, Tunus tebaalı vatandaşların çantalarında bulunan paraları çaldıktan ardindan aynı kişileri tekrar soymak istek eden Suriye tebaalı Fatma S. adli şahıs, Tunuslu vatandaşların vaziyeti ayrım etmesi üstüne yakayı ele verdi. Fatma S.’nin, çantasını karıştırdığını gören Tunuslu kadın tek anda bağırmaya başladı. Olayı gören vatandaşlar kadının yanına geldi.

Tunus tebaalı kadının, Suriyeli hırsızın çantasını karıştırdığını ve parasını çaldığını söylemesi üstüne güven timleri olay adina geldi. Neye uğradığını şaşıran Suriyeli kadın hırsız, hatri sayilir büyüklükte panik yaşadı. Hırsız, Tunuslu kadından çaldığı paranın nerede olduğunun sorulması üzerine, parayı başka hırsız arkadaşına verdiğini onun da olay yerinden uzaklaştığını söyledi. Gözaltına alınacağını anlayan kadın hırsız, arkadaşını arayıp parayı getirmesini isteyeceğini söyledi. Hırsız, polisin gözetiminde arkadaşını aradı ama başka hırsız parayı getirmeyi reddetti. Bunun üstüne polis, kadın şahısı kelepçeleyerek emniyete götürdü. Tunuslu kadın ve serisinin de emniyete gittikçe hırsızdan şikayetçi olacağı öğrenildi.

“Hırsızlar, ekmeğimizle oynuyor”

Hırsızların, turistleri dolandırarak esnafın ekmeğiyle oynadığını söyleyen tek kestane satıcısı, “Ben kestaneciyim, buradaki arkadaştan su almaya geldim. Buradan tek grup Arap aile çıkıyordu. Onlar da aileleri kıskaca alıyor. Aileyi kıskaca alanlar 7-8 kişiler ve Suriyeliler. dahada ardindan biri parayı çalıp, başka hırsıza veriyor. Parayı alan hırsız oradan uzaklaşıyor. dahada ardindan zabita geliyor ama parayı alan gitmiş oluyor. erkek Zati almış gitmiş parayı, turistleri kıskaca almışlar. O turistin iki bin 500 dolarını almışlar. ecnebi gezgin o parayla kestane alacaktı, susamli simit alacaktı, lokantaya gidip aş yiyecek bu şekilde parayı esnafa dağıtmış olacaktı. Ama 7-8 kişi Suriye’den gelmiş, burada hırsızlık yapıyor, parayı çalıyorlar” dedi.

Gözaltına alınarak emniyete götürülen Fatma S.’nin eş suçlardan çok sayıda kaydı olduğu belirlendi. Polisin, başka şüphelileri yakalama çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

İHA

Leave a Comment