Gündem 

Antalya’da otobüs şoförü yaşlı çifti tekme tokat dövdü! Olay anı kameraya yansıdı

Antalya‘nın Muratpaşa kazasi Meydankavağı Mahallesi’nde kent içi milletçe otobüsüne binen çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli 76 yaşında olan Fevzi ve Adile Şentürk çifti, Elmalı mahallesi Hasan Subaşı Caddesi üzerindeki durakta inmek istedi. Bu esnada iddiaya göre otobüs sürücüsü Hüseyin Ö.’nün ani fren yapması neticesi kanser hastası var olan Adile Şentürk yere düşerken, Fevzi Şentürk sürücüsü titiz kullanması istikametinde uyarınca münakaşa çıktı.

SAĞ KOLU VE GÖZÜ MORARDI

Otobüste var olan Fevzi Şentürk’e, Hüseyin Ö. tarafından yumruk atıldı. Yolcular ve esnafın araya girmesiyle sonlanan kavganın derhal peşinden Şentürk, hastaneye gidip yaralama raporu oldu. Şentürk çifti zabita merkezine gittikçe şoförden şikayetçi oldu. olay anı ise yakındaki tek iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Yaşadıklarını Daha unutamayan ve 76 senede evvel kez polislik olduğunu ifade eden Fevzi Şentürk’ün, sağ kolu ve sağ gözünün üzerinde morluklar olduğu görüldü.

“ARABA KULLANMAYI SENDEN Mİ ÖĞRENECEĞİM?”

Meydankavağı’ndan eşiyle bindiği otobüsten Hasan Subaşı Caddesi’nde inmek istediklerini kaydeden Fevzi Şentürk, “Durağa yanaşınca şoför ani tek fren yaptı. Kanser Rehabilitasyonu gören eşim otobüsün içinde düştü. bendeniz de şoföre, ‘Dikkatli kullanır mısınız neden ani fren yapıyorsunuz’ dedim. Sürücü bana, ‘Araba kullanmayı senden mi öğreneceğim’ diye cevap verdi. O arada biri çıktı ve şoför var olan erkek çocuğuna laf söyleyemeyeceğimi söyledi. Arada tek münakaşa oldu” dedi.

“KOLUMA KAŞIMA YUMRUK ATTI”

Otobüsten indikten ardindan ön kapıdan gelen şoförün, “Sen benim babama nasıl laf söylersin” diyerek kendisine yumruk atmaya başladığını laf eden Şentürk, “Koluma kaşıma yumruk attı. Kolum morardı. Vatandaşlar araya girip bizi kurtardı. derhal yaralama raporu aldım. Eşimin de sıra morardı. zabita merkezine şikayetçi oldum. Sonuna civarindan zamani takip edeceğim. Bana yumruk atan başkalarına neler yapar” ifadelerine yer verdi.

DARP ANI KAMERAYA YANSIDI

Otobüs şoförünün ihtiyar adama saldırdığı anlar ise çevredeki tek iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde ihtiyar çiftin otobüsten inip ön kapıya doğru yöneldikleri, sürücünün otobüsten inip ihtiyar adama saldırdığı anlar görüldü. Öte yandan, Antalya Büyükşehir Belediyesince Hüseyin Ö.’ye 15 vakit seferden men ve 640 Lira yönetimsel karar verildiği bildirildi.

Kaynak: İHA

Leave a Comment