Güncel 

Bol hamsi tezgahları şenlendirdi! Kilosu 10 TL’ye satılıyor

Ordu‘nun Fatsa kazasinda bol çıkan hamsi tezgahları süslerken vatandaşlar sabırsızlıkla palamudu beklediklerini ifade ettiler. Balıkçılar bugünlerde en çok sattığı balığı hamsi olarak belirtilirken kilosu ise 10 TL’den alıcı buluyor. türk mali hamsinin çıkması ile mezgit ve istavriti satışlarda arkada bırakan hamsiye Sanki hatri sayilir büyüklükte alaka var.

“DENİZDEN HAMSİ FIŞKIRIYOR”

Hamsinin kilosunu 10 TL’ye sattıklarını belirten balıkçı Birol Şanlı, “Hamsi denizden Sanki fışkırıyor. Vatandaşlar hamsiyi pahali olmayan gördükleri amaciyla çok alıyorlar. Tezgahlarımızda hamsi akşam olduğunda kalmıyor. Mezgit ve istavrit de çok satıyoruz. Bu bolluk kış ayı sonuna civarindan ayni ritimde devam eder” dedi.

“PALAMUT BU YIL Ne yazık ki YOK”

“Hamsi bol olduğunda palamutta bol olurdu ama bu sene palamut çok fazla denizden çıkmadı” diyen balıkçı Yusuf Aktaş ise, “Palamut her vakitki avlanan yerden Ne yazık ki çok uzak. Palamut balığı bu sene Ne yazık ki yok. İleri ki günlerde çıkacak diye umut etsek de çok dahil acıcı değil yapılan araştırmalar. Az ağlara takılıyor ve tanesini belli tek süre pahalı satmak zorunda kalıyoruz. Hamsi Karadeniz’in en çok avlanan balığı. Sinop’tan Artvin’e civarindan her yerde var. yurttaş dahada da ucuza bu balığı yiyecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

VİDEO: Bol hamsi tezgahları şenlendirdi! Kilosu 10 TL’ye satılıyor

Leave a Comment